امروز: 1398/08/22 | Wednesday 13th of November 2019
مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری در گفتگو با آی هینا:

34 هزار بازنشسته مبتلا به بیماری خاص تحت پوشش بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ هستند

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه امسال صندوق بازنشستگی سطح پوشش بیمه تکمیلی بیماران خاص به ویژه بازنشستگانی که دچار بیماری‌های سخت و صعب‌العلاج هستند را 20 درصد افزایش داده است، گفت: در حال حاضر بیش از 34 هزار بازنشسته جزء بیماران خاص هستند که تحت پوشش بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ قرار دارند.

جمشید تقی‌زاده در گفت‌وگو با آی‌هینا بیان کرد: امروزه با توجه به شرایط کشور در بخش سلامت به خصوص در کلانشهرها مانند تهران و هزینه‌های بالای درمان در بخش خصوصی و همینطور ریسک بالای درمان بازنشستگان و شکاف زیاد تعرفه بخش دولتی با تعرفه مراکز بخش خصوصی درمان، داشتن بیمه تکمیلی به امری ضروری برای قشر فرهیخته بازنشستگان بدل شده است به طوری که مهمترین ویژه‌گی بیمه تکمیلی را می‌توان امکان استفاده از خدمات بیمارستان‌های خصوصی با حق بیمه‌های پایین دانست.

وی ادامه داد: صندوق بازنشستگی کشوری در این زمینه با پرداخت 50 درصد از هزینه‌های بیمه تکمیلی تلاش کرده تا هزینه سرانه بیمه تکمیلی هر بازنشسته کاهش یابد. آمارها نشان می‌دهد هم‌اکنون بیش از 30 درصد حقوق بازنشستگان صرف دارو و درمان می‌شود که خوشبختانه بخشی از این هزینه‌ها در سقف تعهدات بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ به بازنشستگان پرداخت می‌شود.

تقی‌زاده با اشاره به اینکه امسال صندوق بازنشستگی سطح پوشش بیمه تکمیلی بیماران خاص به ویژه بازنشستگانی که دچار بیماری‌های سخت و صعب‌العلاج هستند را 20 درصد افزایش داده است، گفت: در حال حاضر بیش از 34 هزار بازنشسته جزء بیماران خاص هستند که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند.

وی به جزئیات امضاي قرارداد بيمه تكميلي درمان بازنشستگان كشوري با شركت بيمه آتيه سازان حافظ اشاره کرد و افزود: انعقاد قرارداد به صورت صندوقی از ویژه‌گی‌های منحصر به فرد این قرارداد است که منجر شده تا امکان حمایت از بیماران خاص، اجرای طرح بسته حمایتی و ارائه خدمات با سقف تعهدات فعلی میسر شود.

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری ادامه داد: اجرای قرارداد به شیوه صندوقی باعث شده است تا علاوه بر اینکه سقف تعهدات به نسبت حق بیمه اخذ شده رقم مناسبی باشد، بیماران خاص و صعب‌العلاج شامل بیماران مبتلا به سرطان، تلاسمی، دیالیزی، ام اس، پارکینسون، پیوند اعضا و ... هم تحت حمایت قرار گیرند.

تقی‌زاده با بیان اینکه در صورت اجرای قرارداد به شیوه سایر شرکت‌های بیمه‌گر، قطعا امکان ارائه خدمات جاری تا سقف‌های تعیین شده با نرخ حق بیمه فعلی یا ارائه بسته‌های حمایتی ویژه وجود نداشت، گفت: اجرای این شکل قرارداد بیمه‌ای، الگویی ارزشمند برای سایر صندوق‌های بازنشستگی و در راستای حمایت از بیمه‌شدگان است و تنها با اجرای این شیوه امکان ارائه خدمات بسته حمایتی، حمایت ویژه از بیماران خاص و تعیین سقف تعهدات فعلی وجود دارد.

برچسب ها: منتخب