امروز: 1398/11/09 | Wednesday 29th of January 2020
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبر داد:

آغاز توزیع 2 هزار و 640 میلیارد تومان از 500 میلیون یورو بین ارائه دهندگان خدمت توسط سازمان بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: مبلغ 2 هزار میلیارد تومان از 500 میلیون یورو تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی به دانشگاه های علوم پزشکی جهت پرداخت بدهی ها شامل دارو و تجهیزات پزشکی و سایر بدهی ها داده شده است.

طاهر موهبتی در گفت و گو با خبرنگار آی هینا با اعلام این خبر افزود: همچنین مبلغ 640 میلیارد تومان نیز به بخش خصوصی برای تخصیص مرحله اول پرداخت شده است. این مبالغ از حساب ستاد خارج و به حساب اداره های کل استانی واریز شده و حداکثر تا پایان هفته به حساب طلبکاران واریز می شود.

وی ادامه داد: قسط اول دریافتی سازمان بیمه سلامت از مبلغ 500 میلیون یورو تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی که با دستور مقام معظم رهبری به این سازمان داده شد، مبلغ 2 هزار و 640 میلیارد تومان است.

موهبتی بیان کرد: وزارت بهداشت سازوکار لازم را در نظر گرفته تا این مبلغ در حداقل زمان به شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی و سایر طلبکاران تحویل داده شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: در بخش خصوصی نیز با پرداخت اخیری که انجام شده، بخش اعظمی از بدهی به داروخانه ها، درمانگاه ها، پزشکان عمومی، دندان پزشکان، متخصصان، فوق تخصص ها، بخش های فیزیوتراپی، دیالیز و مراکز شیمی درمانی در سال 96 پرداخت می شود. این پرداختی ها حداکثر تا پایان هفته جاری به دست ارائه دهندگان خدمت می رسد.

وی درباره پرداخت مطالبات سال 97 نیز گفت: 70 درصد مطالبات بخش دولتی در آبان ماه و صد در صد مطالبات بخش خصوصی تا مرداد ماه پرداخت شده است. البته ممکن است این پرداختی در برخی استان ها در شهریور ماه و برخی استان ها تیر ماه باشد. امیدواریم با کمک سازمان برنامه و بودجه بتوانیم تخصیص آذر ماه را دریافت کنیم و تاخیری در پرداختی های سازمان بیمه سلامت شکل نگیرد. / 11

برچسب ها: اسلاید, منتخب