امروز: 1398/02/30 | Monday 20th of May 2019
در بازدید مشاور سازمان جهانی بهداشت از بیمارستان هاشمی نژاد مطرح شد:

11 هزار بیمار خاص تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت استان تهران

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به اینکه  11 هزار بیمار خاص تحت پوشش این اداره کل هستند، گفت: از این تعداد حدود 4 هزار بیمار دیالیزی از طریق مراکز دیالیز طرف قرارداد خدمات لازم را دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار آی‌هینا، صبح امروز مایکل تیده مشاور سازمان جهانی بهداشت با حضور جمعی از مسئولان سازمان بیمه سلامت ایران از بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد و بیمارستان محب مهر بازدید و در جریان فعالیت‌های این سازمان قرار گرفت.

دکتر کوروش فرزین مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به اینکه حدود 2 میلیون و 600 هزار بیمه شده در استان تهران تحت پوشش این اداره کل هستند، بیان کرد: حدود یک میلیون و 200 هزار بیمه شده در بیمه سلامت همگانی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفته و حق بیمه‌ای پرداخت نمی کنند. همچنین حدود یک میلیون نفر از بیمه‌شدگان در صندوق کارکنان دولت هستند که حق بیمه پرداخت کرده و حدود 400 هزار نفر از بیمه شدگان روستایی هستند که حق بیمه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

وی به 35 هزار پرونده بستری به طور متوسط در سطح استان تهران اشاره کرد و گفت: حدود 103بیمارستان در سطح استان تهران طرف قرارداد با سازمان هستند که از این تعداد 53 بیمارستان دانشگاهی و حدود 50 بیمارستان خصوصی و غیر دولتی دانشگاهی است.همچنین 56 بیمارستان خصوصی غیر طرف قرارداد در استان تهران وجود دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران افزود: از میان بیمه‌شدگان سازمان تنها در بیمه‌شدگان روستایی سیستم پزشک خانواده و نظام ارجاع اجرا می‌شود.

دکتر فرزین گفت: 5 گروه از بیماران خاص خدمات دارویی و درمانی مرتبط با بیماری خود را به صورت رایگان و یا با فرانشیز کاهش یافته دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: در استان تهران 11 هزار بیمار خاص تحت پوشش این اداره کل هستند که از این تعداد حدود 4 هزار بیمار دیالیزی از طریق مراکز دیالیز طرف قرارداد خدمات لازم را دریافت می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: از حدود 3 سال پیش اتباع خارجی در دو گروه آسیب‌پذیر و غیر آسیب‌پذیر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند. سرانه بیماران خاص از آنجایی که جزو گروه آسیب‌پذیر هستند، به طور کامل از طریق وزارت کشور پرداخت شده و گروه غیرآسیب‌پذیر سرانه کامل را مشخصا با رعایت بعد خانوار پرداخت می‌کنند.

دکتر فرزین همچنین بیان کرد: حدود 90 مورد از اعمال جراحی شایع در سطح کشور در مراکز طرف قرارداد با سازمان که عمدتا  بیمارستان‌های دانشگاهی است، به صورت گلوبال پرداخت می‌شود.

همچنین در ادامه دکتر مهدی کوچک زاده، مدیر بیمارستان هاشمی نژاد با اشاره به اینکه سالانه 3 هزار بیمار در این بیمارستان بستری می‌شوند، گفت: بیماران دیالیزی به دلیل اینکه سالیان سال خدمت دریافت می کنند، شرایط خاصی داشته و به طور مستمر به این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

مدیر بیمارستان هاشمی‌نژاد با اشاره به اینکه هزینه درمان بیماران دیالیزی کاملا رایگان است، افزود: کیفیت انجام دیالیز توسط فوق تخصص نفرولوژی به طور مکرر کنترل شده و براساس نیاز بیمار خدمت ارائه می‌شود و تیم درمان کنترل خوبی بر ارائه خدمات مطلوب به بیماران دارد./33

برچسب ها: منتخب استانها