امروز: 1399/03/12 | Monday 1st of June 2020
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات:

توجه به فناوری اطلاعات باعث افزایش بهره‌وری و کاهش زمان و هزینه می‌شود

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات به خوبی می‌تواند به افزایش بهره‌وری، دستاوردها و کاهش زمان و هزینه کمک کند، گفت: به جرات می‌توان گفت که زیباترین بخش این فعالیت‌ در حوزه سلامت است.

به گزارش خبرنگار آی‌هینا، مهندس نصراله جهانگرد در مراسم رونمایی از سامانه نسخه نویسی الکترونیک که در سازمان بیمه سلامت برگزار شد، افزود: با اقدامات وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت شاهد یکپارچگی و جامعیت در اجرای الکترونیکی شدن اقدامات هستیم که باید مرحله به مرحله و با جزئیات اجرایی شود.

وی موفقیت برنامه‌های آی تی را در گرو مدیریت صحیح مدیران و توجه به این عرصه دانست و افزود: در برنامه دولت الکترونیک 5 بخش اساسی از جمله بخش سلامت ، اداری، اجتماعی، انتظامی و قضایی وجود دارد که این موارد وزن مهمی در تحقق سازوکار کارآمد برای زندگی مردم دارد و به جرات می‌توان گفت که زیباترین بخش این فعالیت‌ها در حوزه سلامت است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: نزدیک به یک میلیارد بار مراجعه در سال به بخش‌های سرپایی و بستری بیمارستان‌ها و مراکز درمانی صورت می‌گیرد که فناوری اطلاعات به خوبی می‌تواند در این چرخه بزرگ اقتصادی، خدماتی، علمی و پژوهشی در کشور به افزایش بهره‌وری نهادهای موجود، افزایش دستاوردها، کاهش زمان و هزینه کمک کند.

وی تاکید کرد: اقدامی که انجام می‌دهیم باید در چند شاخص قابل اندازه‌گیری باشد به نحوی که انجام کار با زمان کمتر، هزینه کمتر و با سهولت و تنوع بیشتر امکان‌پذیر باشد در غیر این صورت دقت و صحت انجام کار باید بررسی شود. 

مهندس نصراله جهانگرد گفت: حدود 170 هزار نقطه تماس در نظام سلامت کشور وجود دارد. همه پیش از تولد تا زمان حیات در این چرخه ورود و خروج دارند و خدمت دریافت می‌کنند. حوزه سلامت پوشش وسیعی در سطح ملی، جغرافیایی، زمان و جمعیت دارد که هیچ حوزه‌ای از چنین شرایطی برخوردار نیست.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: برنامه خوب زمانی محقق می شود که اجرای خوب و دقیقی داشته باشد که این موضوع نیازمند وجود مجری دقیق است. اگر در گوشه ای از فرآیند سهل انگاری صورت گیرد، این طرح با شکست مواجه خواهد شد. باید توجه داشت که تغییر یک ساختار سنتی به ساختار مدرن خلق جهانی جدید است که دستیابی به آن نیازمند صحت و دقت در انجام کار است./33

برچسب ها: منتخب