امروز: 1399/03/18 | Sunday 7th of June 2020
مدیرکل بیمه سلامت لرستان خبرداد:

آغاز طرح نسخه نویسی الکترونیکی درشهرستان ازنا

مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: هفته آینده طرح نسخه نویسی الکترونیک به صورت رسمی در شهرستان ازنا آغاز  می شود.

دکتر شاهدخت فتحی بیرانوند در گفت و‌گو با خبرنگار آی هینا گفت: هم اکنون حدود یک میلیون و 100 هزار نفر از جمعیت استان لرستان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان در ارتباط با بحث نسخه نویسی الکترونیک تصریح کرد: این موضوع هفته آینده به طور رسمی در شهرستان ازنا کلید خواهد خورد.

وی با بیان اینکه نسخه نویسی الکترونیکی در گام اول در مراکز خصوصی انجام می‌شود، یادآور شد: اجرای این طرح در مدیریت هزینه‌ها تاثیر مثبت بسیار زیادی به همراه خواهد داشت.

فتحی بیرانوند گفت: در نسخه نویسی الکترونیکی شاهد کاهش زیاد خطاهای پزشکی خواهیم بود و دیگر خبری از نسخه‌های ناخوانا نیست.

وی حذف دفترچه‌های کاغذی و جلوگیری از قطع درختان را دستاوردی بزرگ در طرح نسخه نویسی الکترونیکی برشمرد و افزود: پیشتر شاهد بودیم به دلیل اشتباه در خواندن نسخه پزشک داروی اشتباه به بیمار داده شده بود اما با این طرح دیگر چنین مشکلی به وجود نخواهد آمد.

مدیرکل بیمه سلامت در خصوص پرداخت مطالبات به پزشکان و مراکز درمانی نیز اظهار کرد: سال 97 در مجموع 319 میلیارد تومان جذب اعتبار داشتیم که 100درصد مطالبات بخش خصوصی و 96 درصد مطالبات بخش خصوصی مربوط به سال 96 پرداخت شد.

وی ادامه داد: از مطالبات سال 97 نیز برای مراکز دولتی 100 درصد مطالبات نیمه اول پرداخت شده و 60 درصد مطالبات مهر و آبان را نیز پرداخت کرده‌ایم که در مجموع 101 میلیارد تومان در این زمینه پرداخت شده است.

فتحی بیرانوند گفت: در مورد مطالبات بخش خصوصی در سال 97 نیز برای 6 ماهه اول سال به طور 100 درصد و برای مهر و آبان نیز 40 درصد پرداختی داشتیم که در مجموع 24 میلیارد و 800 میلیون تومان در این حوزه پرداخت شده است.

وی یادآور شد: پرداختی‌ها به مراکز دولتی و خصوصی تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت.

برچسب ها: منتخب استانها