امروز: 1398/04/31 | Monday 22nd of July 2019
مدیرکل بیمه سلامت آذر بایجان شرقی خبر داد:

اختصاص ۳ هزار میلیارد ریال اعتبار به بیمه سلامت آذربایجان شرقی

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی گفت: طی 40 روز گذشته، نزدیک سه هزار میلیارد ریال به سیستم درمانی استان تزریق شده است.

وحید مجیدی در گفت و‌ گو با خبرنگار آی هینا گفت : 650 قلم دارو و دو هزار و 500  مورد تجهیزات پزشکی در تعهد بیمه ای قرار دارند و این مدیریت هزینه ها در شرایطی رخ داده است که در تمامی زمینه ها از جمله تهیه داروها و تجهیزات پزشکی با افزایش چند برابری قیمت مواجه بوده ایم. 

مجیدی افزود: از 40 میلیون نفر بیمه شده در کشور تنها هفت میلیون نفر کارمند دولت حق بیمه دو درصدی پرداخت می کنند و عملا 85 درصد هزینه ها کاملا وابسته به بودجه دولتی است. 

وی تصریح کرد: در سال 95 با کسری چهار هزار و 500 میلیارد ریالی و در سال 96 با کسری چهار هزار میلیارد ریالی مواجه بوده ایم و اگر منابع سلامت به خوبی تامین نشود، به اجبار کیفیت ارائه خدمات درمانی کاهش می یابد.

 مجیدی هم چنین در خصوص پرداختی های بیمه سلامت استان گفت: طی 40 روز گذشته، نزدیک سه هزار میلیارد ریال به سیستم درمانی استان تزریق شده است به طوری که تقریبا بدهی های سال 96 تسویه شده است، هم چنین مطالبات داروخانه ها، پزشکان و پاراکلینیک ها تا شهریور ماه و بیمارستان های خصوصی تا خرداد ماه پرداخت شده است و می توان گفت، در سال 97 تنها یک یا دو ماه تاخیر در پرداخت ها داشتیم.

وی در رابطه با بحث دارو و تحت پوشش بیمه ای قرار گرفتن برخی از اقلام دارویی گفت: متاسفانه مافیای بزرگی پشت پرده دارو وجود دارد، با این حال اگر قرار باشد تمام داروها زیر تعهد بیمه قرار بگیرد، اوضاع بسیار پیچیده می شود و لازم است قبل از این که دارویی به لیست تعهد بیمه ای وارد شود، وزارت بهداشت تائید کند که آیا این دارو استفاده عمومی دارد یا خیر.

 

برچسب ها: منتخب استانها