امروز: 1398/04/31 | Monday 22nd of July 2019
مدیر کل بیمه سلامت کردستان:

حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه با اجرای طرح نسخه‌‌نویسی الکترونیک محقق می‌شود

مدیر کل بیمه سلامت کردستان اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی را یکی از گام های اساسی سازمان بیمه سلامت ایران در راستای استقرار سازمان الکترونیک دانست و گفت: با اجرای این طرح دریافت خدمات حوزه سلامت عدالت محورانه خواهد شد و موفق می‌شویم حمایت‌های خود را از قشر آسیب پذیر جامعه بیشتر کنیم.

دکتر انور اسماعیلی در گفت‌وگو با آی‌هینا اظهار داشت: با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی سازمان بیمه سلامت ایران گامی دیگر ازاهدف اصلی خود برداشته است که امیدوارم با اجرای این طرح و ایجاد زیرساخت لازم بتوانیم سازمانی چابک و کارآمد بر پایه فناوری اطاعات داشته باشیم.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: با اجرای این طرح دفترچه‌های کاغذی حذف و بیماران در مراجعه به مراکز درمانی با ارائه کد ملی و یا یکی از مشخصات خود می‌توانند از خدمات نسخه الکترونیکی بهره‌مند شوند.

دکتر اسماعیلی هدف از پروژه نسخه نویسی الکترونیکی را حذف دفترچه کاغذی، اصلاح و رفع همپوشانی بیمه ای، اجرای راهنماهای بالینی، تکمیل فرآیند پرونده سلامت و اجرای بهتر استحقاق سنجی بیمه‌ای عنوان کرد و افزود: طرح نسخه الکترونیکی حوزه سرپایی در ابتدا به صورت آزمایشی در استان کرمان اجرا شد و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده دراسفند ماه امسال اجرای آن در یکی از شهرستان های هر استان کشوراجرایی شد.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: با توجه به پتانسیل‌های خوبی که سنندج در حوزه آی تی و فناوری دارد و همچنین در دسترس بودن برای نظارت بیشتر بر اجرای طرح، این شهر به عنوان پایلوت اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در استان کردستان انتخاب شد.

اسماعیلی گفت: اجرای این طرح برای هر سه ضلع سازمان‌های بیمه‌گر، بیمه شد گان و ارائه دهندگان خدمت (پزشکان، داروخانه‌ها و ...) مزایای خاصی دارد و امیدواریم با همکاری سه جانبه بتوانیم این پروژه را با کیفیت بالایی پیش برده و رضایت مراکز طرف قرارداد و بیمه شدگان را جلب کنیم.

وی افزود: در حال حاضر براساس برآوردهای انجام شده در استان کردستان ماهیانه حدود 140 هزار دفترچه کاغذی چاپ شده و 2 میلیارد ریال هزینه دستمزد و چاپ این دفترچه هاست که با اجرای این طرح این هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: همچنین با اجرای این طرح دریافت خدمات حوزه سلامت عدالت محورانه خواهد شد و موفق می‌شویم حمایت‌های خود را از قشر آسیب پذیر جامعه بیشتر کنیم ضمن اینکه میزان سوء استفاده و تخلف در این حوزه به کمترین میزان خود خواهد رسید.

اسماعیلی افزود: در طول انجام پروژه احتمال مشکلات زیر ساختی از جمله قطع بودن اینترنت در مراکز وجود دارد که در این صورت از روش قدیمی استفاده خواهد شد، اما افزایش روش الکترونیکی باید در استان نهادینه و فرهنگ سازی شود.

برچسب ها: منتخب استانها