امروز: 1398/04/31 | Monday 22nd of July 2019
در گفت‌وگو با آی‌‌هینا مطرح شد:

تلاش وزارت بهداشت برای تسریع در ایجاد زیرساخت‌های الکترونیک در کشور

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با همکاری بیمه سلامت برخی اقدامات الکترونیکی شدن به صورت پایلوت در برخی استان‌ها آغاز شده است ولی نیاز است بستر و زیرساخت‌های الکترونیک از جمله در خرید نرم‌افزارها در کشور فراهم شود که وزارت بهداشت در تلاش است تا این شرایط را فراهم کند.

قاسم جان‌بابایی در گفت‌وگو با آی‌هینا الکترونیکی کردن خدمات سلامت را یکی از اقدامات مهم وزارت بهداشت در سال جاری عنوان کرد و افزود: هدف ما این است که مردم در مطب‌ها خدمات الکترونیک دریافت کنند به نحوی که نسخه نویسی، ارجاع و حتی نوبت گیری به صورت الکترونیک باشد. همچنین قصد داریم که در بیمارستان‌ها به سمت الکترونیکی شدن حرکت کنیم یعنی ارسال الکترونیک پرونده‌ به بیمه‌ها به صورت الکترونیک باشد. 

وی ادامه داد: از سال گذشته قواعدی از جمله راهنماهای بالینی در وزارت بهداشت نوشته شده است که در سال جاری آن را کامل خواهیم کرد تا به سمتی حرکت کنیم که خدمات با کیفتی براساس الکترونیک به بیماران ارائه دهیم. 

معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه در سال جاری تمام بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های کشور باید به سمت اجرای خدمات الکترونیک حرکت کنند، گفت: در کل باید اقدامات به نحوی باشد که تمام خدمات و اقدامات تشخیصی و درمانی بیمار به همراه کدشناسایی در یک پرونده به صورت کامل ثبت شود تا به عنوان سوابق بیمار در سایر مراکز درمانی نیز مورد استفاده قرار گیرد./33

برچسب ها: منتخب