امروز: 1398/08/21 | Tuesday 12th of November 2019
مدیرکل بیمه سلامت استان چهارمحال و بختیاری:

2686 میلیارد ریال از مطالبات مراکز تشخیصی و درمان چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

مدیرکل بیمه سلامت استان چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سال 97 تاکنون مبلغ 2686 میلیارد ریال بابت مطالبات مراکز تشخیصی درمانی دولتی دانشگاهی، خصوصی و غیردانشگاهی، داروخانه‌ها و مراکز ترک اعتیاد و سطح یک روستایی طرف قرارداد بیمه سلامت استان چهارمحال و بختیاری پرداخت شده است.

صفر فرامرزی در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا در چهارمحال و بختیاری درباره پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت در این استان افزود: مطالبات مراکز تشخیصی درمانی دولتی دانشگاهی تا آبان ماه، خصوصی و غیر دانشگاهی تا مهر ماه، داروخانه‌ها تا شهریور ماه و مراکز ترک اعتیاد تا آذر ماه و سطح یک روستایی تا آذر ماه و یک درصد ارزش افزوده مرحله چهارم نیز پرداخت شده است.

وی بیان کرد: با تمام امکانات و ظرفیت‌ها بر چگونگی و نحوه ارائه خدمات به بیمه شدگان نظارت می‌کنیم و مردم استان هیچ‌گونه نگرانی در خصوص دریافت خدمات و کمیت و کیفیت آن نداشته باشند.

فرامرزی گفت: 53 دفتر پیشخوان خدمات دولت صدور دفترچه‌های بیمه سلامت را بر عهده دارند و این امر در تسهیل صدور دفترچه و رضایت بیمه شدگان موثر بوده و از این دفاتر به صورت ماهیانه در سطح استان بازدید می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان چهارمحال و بختیاری درباره تعداد بیمه شدگان در این استان نیز اظهار کرد: حدود 947 هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت  قرار دارند. این تعداد بیمه شده، 62 درصد جمعیت استان را شامل می‌شود و 47 درصد آن مربوط به صندوق روستایی و عشایر، 8.8 درصد کارکنان دولت، 4.36 درصد بیمه سلامت همگانی و 0.17 درصد ایرانیان و 1.77 درصد سایر اقشار هستند. / 11

برچسب ها: منتخب استانها