امروز: 1399/05/14 | Tuesday 4th of August 2020
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بيرجند در ديدار با مديرعامل سازمان بيمه سلامت:

تشكيل سازمان بيمه سلامت مبتنى بر نگاه هاى فطرى است

امام جمعه بيرجند گفت: تشكيل سازمان بيمه سلامت مبتنى بر نگاه هاى فطرى است. آنچه مهم است، استفاده از فرصت كمك كردن به مستحقان است كه بايد در چهارچوب قانون و اعتبارات باشد و موضوع ديگر شيوه هاى اجرا با حفظ شخصيت افراد است. زيرا در احسان كردن، حفظ كرامت افراد بسيار مهم است.

به گزارش خبرنگار آى هينا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی صبح شنبه در ديدار با مديرعامل سازمان بيمه سلامت افزود: انسان طورى خلق شده كه اگر فطرتش آلوده نشود، اصل احسان يكى از احساس هاى فطرى انسان است و اگر به موجودات احسان كند، لذت مى برد. بيش از آن كه ضعفا نيازمند احسان باشند، فرد قوى نيازمند انجام دادن احسان است. اين احسان به خصوص به افرادى كه ضعيف و محروم و مستحق هستند، اهميت و لذت بيشترى دارد.

وى بيان كرد: سازمان بيمه سلامت در چهارچوب مشخص قانونى تشكيل شده و ممكن است افرادى بخواهند از خدمات اين سازمان استفاده كنند كه در قانون در نظر گرفته نشده است.

نماينده ولى فقيه در استان خراسان جنوبى اظهار كرد: در حال حاضر با توجه به ابزار موجود، مى توان حق را به افراد مستحق داد و اگر كسى بخواهد سوء استفاده كند، قابل شناسايى است.

 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران نيز در اين ديدار گفت: ٦٥ درصد جمعيت استان خراسان جنوبى تحت پوشش بيمه سلامت هستند. بيشترين جمعيت تحت پوشش سازمان بيمه سلامت در بین  ٥ صندوق بیمه ای ، مربوط به صندوق بيمه سلامت روستاييان است كه به صورت رايگان بيمه شدند.

مهندس طاهر موهبتی ادامه داد: در گذشته به علت عدم اجراى ارزيابى وسع، بخش زيادى از متمولان و افرادى كه توانايى مالى مناسبى داشتند هم تحت پوشش بيمه رايگان قرار گرفتند.

 وی افزود: به دنبال ايجاد پايگاه جمعيتى بيمه شدگان كشور هستيم تا همپوشانى بيمه اى ديگر رخ ندهد. در همه دنيا بيمه رايگان مخصوص اقشار آسيب پذير است.

رييس هيئت مديره سازمان بيمه سلامت اظهار كرد: يكى از نقص ها در گذشته، عدم وجود زيرساخت هاى فناورى اطلاعات بود كه اين زيرساخت ها فراهم شده است و در حال حركت به سمت استقرار سازمان الكترونيكى هستيم. از طرفى بايد با توجه به محدوديت منابع، مانند همه دنيا به سمت اجراى راهنماهاى بالينى برويم. اجراى نسخه نويسى الكترونيكى نيز در شهرستان بشرويه استان خراسان جنوبى به صورت آزمايشى در حال اجراست. در حال حاضر در كليه بيمارستان هاى دولتى، استفاده از دفترچه كاغذى نيز حذف شده كه در راستاى حفاظت از محيط زيست است.

موهبتى گفت: در حال حاضر ٢ هزار و ٥٠٠ قلم دارو و ٤ هزار و ٩٠٠ خدمت سلامت تحت پوشش بيمه سلامت است. در حال حاضر پرداختى از جيب مردم در حوزه سلامت از ٧٠ به ٤٥ درصد رسيده است.

به گزارش آى هينا، در اين ديدار اربابى، مديركل بيمه سلامت استان خراسان جنوبى نيز گزارشى از فعاليت هاى بيمه سلامت در اين استان ارائه كرد. / ١١

برچسب ها: اسلاید, منتخب