امروز: 1399/11/05 | Sunday 24th of January 2021
مدیر کل بیمه سلامت استان همدان:

پرداخت سریع مطالبات پزشکان به شرط مشارکت در طرح نسخه‌نویسی الکترونیک/ پزشکان بیشترین کنترل کننده هزینه‌‌ها در بحث نسخه نویسی الکترونیک هستند

مدیرکل بیمه سلامت همدان با اشاره به اینکه پزشکان به عنوان کنترل کننده‌های هزینه‌ها در طرح نسخه نویسی الکترونیک هستند، گفت: در نظر داریم تسهیلاتی برای گروه پزشکانی که مشارکت در طرح نسخه نویسی الکترونیک دارند از جمله پرداخت سریعتر مطالبات ارائه دهیم. 

به گزارش آی‌هینا، دکتر سعید فرجی در همایش جامعه پزشکان که با محوریت نسخه نویسی الکترونیک برگزار شد، گفت: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک یک الزام قانونی است که از برنامه های ششم توسعه بوده و باید تا پایان سال سوم برنامه، پزشکان نسخه ها را به صورت الکترونیک تجویز کنند.

وی افزود: از مزایای اجرای این طرح می توان به جلوگیری از مصرف کاغذ، سوء استفاده از نسخ کاغذی، کنترل رفتار بیمه شدگان و به دست آمدن آمار و اطلاعات جهت برنامه‌ریزی اشاره کرد.

مدیر کل بیمه سلامت همدان با اشاره به برنامه‌ها و پیش نیازهای نسخه نویسی الکترونیک گفت: در این زمینه تعامل خوبی با  دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی وجود دارد همچنین هماهنگی‌های بسیار خوبی در سطح استان از جمله استانداری و فرمانداری صورت گرفته است.

وی به بحث اطلاع رسانی به بیمه شدگان جهت نسخه نویسی الکترونیک اشاره کرد و افزود: آموزش طرح نسخه نویسی الکترونیک بسیار حائز اهمیت است. در سال گذشته طی جلسات متعددی از پزشکان و داروخانه‌ها دعوت کرده‌ایم و آموزش‌های ابتدایی به این افراد درخصوص نسخه نویسی الکترونیک ارائه شده است. 

فرجی با بیان اینکه در حال حاضر این طرح در یک شهر از هر استان اجرا می‌شود، اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با اداره تأمین اجتماعی، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان‌های مرتبط، شهر همدان با توجه به فراهم بودن نسبی زیرساخت‌ها برای اجرای طرح انتخاب شد.

مدیر کل بیمه سلامت استان همدان یادآور شد: به دلیل مشکلات احتمالی فنی و زیر ساختی و موارد دیگر همزمان نسخه نویسی دستی را هم داریم و مقرر شده تا تیم‌های دو نفره‌ای از اداره کل بیمه سلامت طی برنامه‌ریزی انجام شده به مطب‌ها اعزام شوند تا پاسخگوی مسائل و مشکلات پزشکان در این طرح باشند.

 

برچسب ها: منتخب استانها