امروز: 1399/03/18 | Sunday 7th of June 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان خبر داد:

پرداخت 90 درصد از مطالبات پزشکان طرف قرارداد نسخه نویسی الکترونیک

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان گفت: پزشکانی که نسبت به تجویز نسخه الکترونیک اقدام کنند می‌توانند با چاپ صورتحساب و مهر و امضای آن در پایان هر ماه نسبت به ارسال درخواست هزینه های خود اقدام کنند و ۹۰ درصد هزینه درخواستی ، درکمترین زمان به حساب پزشک طرف قرارداد پرداخت خواهد شد.

دکترعلی اکبری ایجاد پرونده الکترونیک را ضروری دانست وافزود: این اقدام مهم سازمان بیمه سلامت ایران گامی ارزشمند در مسیر تحقق دولت الکترونیک و جلوگیری از هدر رفت هزینه‌ها است.

وی اضافه کرد: ثبت و نگهداری مراجعات ، پزشکان ،مراجع تشخیصی و داروخانه‌ها و ایجاد یک پرونده الکترونیک سلامت به بیماران کمک می‌کند که مسیر درمان آنها با داشتن خلاصه‌ای از پرونده پزشکی در یک مسیر علمی قرار گیرد. مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان در مورد دیگر مزیت های اجرای این پروژه گفت: از دیگر مزیت‌های اجرایی این پروژه می توان به جلوگیری از مراجعات مکرر به کاهش پرداخت از جیب بیماران و کاهش مصرف کاغذ به عنوان مدیریت سبز اشاره کرد.

وی افزود :با اجرای این طرح بیماران در بخش سرپایی نیاز به ارائه دفترچه ندارند و نسخه نویسی از طریق کد ملی و به صورت الکترونیکی انجام می شود. در این طرح ضمن کشف همپوشانی، هویت و اعتبار بیمه‌ای دفترچه ها نیز کنترل می‌شود و مردم فقط با یک دفترچه بیمه از خدمات بهره‌مند خواهند شد.

برچسب ها: منتخب استانها