امروز: 1398/06/25 | Monday 16th of September 2019

ایجاد سومین مرکز خدمات سلامت در نینوای عراق توسط سازمان جهانی بهداشت

سازمان جهانی بهداشت در راستای حمایت از دولت عراق جهت افزایش دسترسی هزاران نفر به خدمات سلامت، سومین مرکز مراقبت‌های بهداشت اولیه در استان نینوا را برای رفع نیازهای سلامت در مناطق تالافر تاسیس کرد.

به گزارش خبرنگار بین الملل آی هینا، این مرکز بهداشتی در یکی از مناطق دور افتاده مرکز تال ماراک، مستقر در 60 کیلومتری غرب شهر موصل واقع شده است که به جمعیتی بالغ بر 150000 نفر ارائه خدمت می‌کند. خدمات سلامت اورژانسی و زایمان نیز در این مرکز ارائه می‌شود. سایر خدمات این مرکز شامل آزمایشگاه، داروخانه، سیستم ارجاع و فعالیت‌های حوزه ارتقای سلامت است. آژیرهای خطر و شبکه پاسخگویی این منطقه را تحت پوشش دارد.

امکانات حوزه سلامت شامل پرسنل و تجهیزات از طرف سازمان جهانی بهداشت تامین می‌شود تا پاسخگوی نیازهای فوری و حیاتی درمانی مراجعه کنندگان به منطقه تالافر باشد. سازمان جهانی بهداشت علاوه بر حمایت‌های موثر از امکانات حوزه سلامت، متعهد به ارائه داروهای ضروری، نظارت، کنترل بیماری و گزارش دهی نیز هست. بیش از 1481 نفر از زمان شروع به کار این مرکز در آوریل 2019 از تسهیلات درمانی این مرکز بهره مند شده‌اند.

مرکز مراقبت درمانی فوق توسط شرکای اجرایی سازمان جهانی بهداشت تحت عنوان DARY اداره شده و بودجه آن از طریق کمک‌های گسترده اداره معاونت فجایع خارجی ایالات متحده تامین می‌شود. در حال حاضر سازمان جهانی بهداشت، مهمترین آژانس پشتیبانی کننده خدمات سلامت در مناطقی است که این ساکنین به آنجا مراجعت کرده‌اند که شامل سینونی، شهر باعج، روستای شاندوکا در نزدیکی نقطه اتصال الکاساک و بخش الوحدا در داخل شهر تالافر است. همه مراکز مراقبت‌های اولیه سلامت در طول دوره بحران که بیش از 1 سال قبل به پایان رسیده بود، از بین رفته است.

منطقه تالافر دارای یک بیمارستان عمومی با ظرفیت محدود و دسترسی برای افراد آن منطقه است. هدف سازمان جهانی بهداشت حمایت از افراد بازگردانده شده به مناطق زومار و ربیعا با ارائه خدمات اورژانس و زایمان است.

سازمان جهانی بهداشت به طور مستمر از وزارت بهداشت و ادارات بهداشتی آن برای پوشش شکاف‌های مهم در ارائه خدمات درمانی حمایت می‌کند. با این وجود با توجه به سرعت سریع اسکان مجدد مردم، نیازهای بسیار زیادی به چشم می‌خورد. حمایت‌های سازمان جهانی بهداشت تضمینی برای ارائه خدمات اولیه درمانی به همه مناطقی که مراکز و بیمارستان‌های‌شان در نینوا آسیب دیده است، محسوب می‌شود. / 11

برچسب ها: منتخب