امروز: 1399/03/12 | Monday 1st of June 2020
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با آی هینا:

بیمه سلامت هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری است/ افزایش رضایتمندی از بیمه سلامت

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید توجه کرد که بیمه سلامت هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری برای کاهش هزینه‌ها در آینده است.

معصومه آقاپور علیشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا افزود: بسیاری از بیماری‌ها در شرایط اولیه در اقشار آسیب پذیر در همان مراحل ابتدایی بیماری قابلیت درمان دارد و اگر درمان نشود، هزینه‌های چند صد برابری خواهد داشت. در نتیجه در مورد بیمه سلامت باید دیدگاه ما از هزینه به سرمایه گذاری تغییر کند. در این صورت بسیاری از تنش‌های اجتماعی در بخش‌های مختلف کاهش پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: با وجود چالش‌های بسیار زیاد در زمینه تخصیص اعتبارات و مشکلات فراوان ایجاد شده به علت تحریم‌ها و همچنین بالا رفتن انتظارات جامعه از بیمه سلامت، اقدامات سازمان بیمه سلامت در یک سال و نیم اخیر مناسب بوده و باعث افزایش میزان رضایت مندی مردم شده است.

این نماینده مجلس گفت: بیمه سلامت در حال نزدیک شدن به لبه پرتگاه بود، اما اقدامات انجام شده در یک سال و نیم اخیر این سازمان از خطر دور شده و به ساحل امن رسیده است. البته باید از دولت و وزارت بهداشت بخواهیم که بیمه سلامت همواره در اولویت‌های اصلی باشد. / ۱۱

برچسب ها: اسلاید, منتخب