امروز: 1398/08/22 | Wednesday 13th of November 2019
استاندار سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

رویکرد مثبت بیمه سلامت درکاهش دغدغه هزینه های درمان نیازمندان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دولت از ابتدای شروع به کار تاکنون درکاهش مشکلات و دغدغه های هزینه های درمانی بیماران نیازمند اقدامات مناسبی داشته است.

وی درگفت وگو با خبرنگار آی هینا گفت: امروز دولت مصم است مردم در بخش سلامت و بیمه دغدغه نداشته و آلام جامعه نسبت به مشکلات درمانی کاهش پیدا کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مشکلات مردم درپرداخت هزینه‌های درمانی را باید کاهش داد افزود:  مقام معظم رهبری در بخش سلامت تاکید دارند که مردم جز رنج مریض رنج دیگری نداشته باشند، یعنی شأن و کرامت مردم باید حفظ شود. 

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد:  بیمه سلامت با تحت پوشش قرار دادن افراد نیازمند در حاشیه شهرها و روستا توانست اکثریت مردم را از خدمات مناسب درمانی و بهداشتی بهره مند کند که این اقدامی بسیار بزرگ و بی نظیر است.

وی اظهارداشت: دولت با اجرای طرح های بیمه ای به مردم نشان داد که در کنار مردم است و توانسته همه  آحاد جامعه را تحت پوشش بیمه  سلامت قرار دهد، اجرای طرح های ملی برای کمک به روستاییان و شهرنشینان از افتخارات دولت است .

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بیش از دو میلیون و 110هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت استان بوده و از خدمات نظام سلامت در مراکز درمانی بخش خصوصی و دولتی  بهره مند می شوند .

  وی افزود: به منظور رفاه حال بیمه شدگان استان این اداره‌ کل با بیش از۸۲۶موسسه تشخیصی درمانی و ۶۷ دفتر پیشخوان دولت در سطح استان طرف قرارداد همکاری می کنند تا بیمه شدگان مشکل هزینه‌های درمانی پیدا نکنند.

 

برچسب ها: منتخب