امروز: 1399/03/12 | Monday 1st of June 2020
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در نشست خبری:

مطالبات اردیبهشت ۹۸ داروخانه‌ها همین هفته پرداخت می‌شود / مددجویان کمیته امداد برای دریافت دفترچه بیمه سلامت مراجعه کنند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: مطالبات اردیبهشت ۹۸ داروخانه‌ها همین هفته پرداخت می‌شود، البته در حال حاضر از سال ۹۷ حدود ۲.۵ ماه به داروخانه‌ها بدهکار هستیم.

به گزارش خبرنگار آی هینا، طاهر موهبتی روز یک شنبه در بیستمین نشست هم اندیشی که با حضور خبرنگاران برگزار شد، درباره پرداختی‌های سازمان بیمه سلامت افزود: رویکرد دولت، مجلس و سازمان برنامه و بودجه با وجود محدودیت های اعتباری، همچنان حمایت از حوزه سلامت است. از سال ۹۷ به طور متوسط ۲ ماه و نیم به داروخانه‌های خصوصی، حدود ۳ تا ۳.۵ ماه به بخش دولتی، حدود ۴ تا ۴.۵ ماه به بخش خصوصی بدهکار هستیم و تراز مالی سال ۹۷ بسته شده است. مدیریت منابع در سال ۹۷ به خوبی انجام شد و تلاش ما این بود که در ارائه خدمات به گروه‌های هدف به ویژه اقشار نیازمند خدشه‌ای وارد نشود.

 وی ادامه داد: پرداختی‌های سال ۹۸ نیز آغاز شده و مطالبات فروردین بخش خصوصی و دولتی پرداخت شده است. تلاش ما این است که نظم در پرداختی‌ها را در سال ۹۸ نیز ادامه بدهیم و هر ماه حداقل یک پرداختی داشته باشیم. با توجه به پرداختی اردیبهشت ماه داروخانه‌ها، در حال حاضر فقط ۲.۵ ماه از سال گذشته بدهکاریم و بر اساس قانون ۳ ماه اجازه داریم اسناد را بررسی کنیم. نسبت به شرایط اقتصادی کشور، سازمان بیمه سلامت وضعیت مطلوبی دارد، هرچند راضی کننده نیست.

 آخرین وضعیت صدور دفترچه بیمه سلامت مددجویان کمیته امداد

 موهبتی گفت: درابتدای سال قرار بود مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) تا آخراردیبهشت مراجعه کرده و دفترچه بیمه سلامت خود را دریافت کنند که تاکنون حدود ۳۹۰ هزار دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) صادر شده است. انتظار می رود مراجعه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرهای با جمعیت بالای ۲۰ هزار نفر برای دریافت دفترچه بیمه سلامت سرعت پیدا کند.

 کنترل سقف خدمات تصویربرداری

 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بیان کرد: یکی از دغدغه ها و مشکلات در گذشته این بود که در طول یک ماه بارها برای افراد ام آر آی نوشته می شد، اما در حال حاضر بر اساس راهنماهای بالینی تدوین شده توسط وزارت بهداشت، هر 180 روز یک بار اجازه انجام ام آر آی داده می شود. زیرساخت آی تی برای اجرای این کار فراهم نبود و در حال حاضر سامانه تایید خدمت این کار را در حوزه تصویربرداری انجام می دهد و به زودی این اقدام در آزمایشگاه ها هم اجرایی خواهد شد.

 رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری در ۲۱۰ بیمارستان

 موهبتی گفت: رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری سال گذشته به صورت آزمایشی در اصفهان آغاز شد. در حال حاضر از مجموع ۶۰۵ بیمارستان دولتی، ۲۱۰ بیمارستان این کار را انجام می‌دهند. پیش بینی می‌کنیم تا پایان امسال رسیدگی اسناد بستری در همه بیمارستان‌های دولتی به صورت الکترونیکی انجام شود.

 انجام اصلاحات در بیمه همگانی سلامت

 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: اگر اشتباهی در گذشته انجام شده، باید اصلاحات انجام شود. با اصلاحاتی که در بیمه همگانی سلامت انجام شد، در حال حاضر بسیاری از افرادی که تمکن مالی دارند دیگر بیمه رایگان ندارند. وقتی بیمه رایگان راه افتاد، ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر عضو صندوق بیمه سلامت ایرانیان بودند که این میزان به ۴ هزار نفر کاهش یافت، اما با اصلاحات انجام شده در حال حاضر این تعداد به ۷۰۰ هزار نفر رسیده است. بر اساس قانون بیمه شده رایگان باید به بخش دولتی مراجعه کند. با اعمال این قانون، بسیاری از افراد به صندوق بیمه سلامت ایرانیان برگشتند. این افراد تمکن مالی داشتند. / ۱۱

برچسب ها: اسلاید, منتخب