امروز: 1399/03/12 | Monday 1st of June 2020
مدير كل بيمه گري و درآمد سازمان بيمه سلامت ايران:

تاكنون ٤٢٠ هزار دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد صادر شده است

مدير كل بيمه گري و درآمد سازمان بيمه سلامت ايران در خصوص پوشش بيمه اي حدود يك ميليون نفر از مددجویان كميته امداد بيان كرد: پیش ازاجرای این برنامه پيش بيني مي‌شد كه حدود ٧٥٠ هزار دفترچه صادر شود ولي به دليل عدم مراجعه مددجويان تاكنون ٤٢٠ هزار دفترچه صادر شده است. 

به گزارش خبرنگار آي‌هينا، دكتر داوود حاجی قاسمعلي در نشست مشورتي مسئولان روابط عمومي استان‌ها با مديران ارشد سازمان بيمه سلامت ايران که از طريق ويديو كنفرانس در محل ستاد سازمان بيمه سلامت ايران برگزار شد، بيان كرد: روابط عمومي پل ارتباطي سازمان با مردم است و به نوعي آيينه تمام نماي سازمان براي بيمه شدگان محسوب می‌شود. 

وي ادامه داد: اداره كل بيمه گري فعاليت‌ها و برنامه‌هاي مهمي از جمله صدور دفترچه برای مددجویان کمیته امداد و استحقاق سنجی را پيش رو دارد كه حضور روابط عمومي مي‌تواند در اجراي موفقیت آمیز اين اقدامات موثر واقع شود. 

مديركل بيمه گري و درآمد سازمان بيمه سلامت ايران به دفاتر پيشخوان اشاره كرد و گفت: سالانه ٢٠ ميليون بار مراجعه به دفاتر پيشخوان براي اقدامات بيمه گري صورت مي گيرد كه روابط عمومي مي‌تواند ازاين ظرفيت براي آگاهي و اطلاع رسانی به بيمه‌شدگان استفاده كند.

وي با اشاره به پوشش بيمه اي مددجویان كميته امداد بيان كرد: با وجود آمادگي کامل دفاتر پیشخوان براي ارائه دفترچه به مددجويان در هفته گذشته  تنها 19 هزار مراجعه برای دریافت دفترچه صورت گرفته است. 

حاج قاسمعلي ادامه داد: طبق آمار مددجويان كميته امداد بيش از ٢ بار در سال به پزشك مراجعه نكرده‌اند و شايد عدم مراجعه به دفاتر پيشخوان به اين دليل باشد. لازم است اطلاع رساني هاي لازم صورت گيرد تا ساير افراد نيز دفترچه خود را دريافت كنند.

وي در ادامه به موضوع استحقاق سنجي اشاره كرد و گفت: پروژه استحقاق سنجي براي بيمه شدگان سازمان از بدو مراجعه به مراكز درماني در تمام استان‌های کشور در حال انجام است.

مديركل بيمه گري و درآمد سازمان بيمه سلامت ايران به رفع همپوشانی بیمه‌ای نیز اشاره کرد و افزود: براساس برنامه عملیاتی، رفع همپوشانی با همکاری سایر سازمان‌های بیمه‌گر در حال انجام است. 

وی بر کیفیت اوراق دفاتر پیشخوان نیز تاکید کرد و گفت: در صورتی که اوراق از کیفیت لازم برخوردار نباشد اسناد مخدوش خواهند شد به همین دلیل باید کیفیت لازم در پیوستگی و بسته بندی اوراق رعایت شود تا خدشه ای به اسناد وارد نشود.

حاجی قاسمعلي در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: جذب مشارکت مردم در پرداخت حق بیمه به طور جدی در حال پیگیری است. در صورتی که ازمون وسع مصوب، ابلاغ و اجرایی شود، بیمه‌شدگانی که از وضعیت مالی خوبی برخوردارهستند باید در پرداخت حق بیمه خود سهیم شوند تا در نهایت افراد محروم و نیازمند جامعه تحت پوشش رایگان بیمه قرار گیرند./33

برچسب ها: منتخب