امروز: 1399/03/15 | Thursday 4th of June 2020
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مطرح کرد:

نقش آفرینی بیمه سلامت درارایه خدمات مطلوب به بیمه شدگان/ لزوم مدیریت هزینه ها توسط وزارت بهداشت ودرمان

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بیمه سلامت به عنوان یکی از سازمان های بیمه گر نقش آفرین، رویکرد قابل و موثری را درارایه خدمات مناسب و شایسته به بیمه شدگان داشته است.

مهرداد بائوج لاهوتی درگفت وگو با خبرنگار آی هینا، با تاکید براینکه برخورداری از یک پوشش بیمه همگانی برای تمامی مردم کشور الزامی است گفت:  درحال حاضر مباحثی ازجمله سلامت، مسکن و شغل درکشور ازاهمیت بسزایی برخوردار بوده و موانع و دغدغه ها را دراین بخش ها باید رفع کرد، البته دربخش درمان اقدامات بیمه سلامت و خدمات این سازمان به بیمه شدگان درصد بسیاری از مشکلات را حل کرده است.
نماینده مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه پوشش بیمه ای طی سالیان گذشته درصدر توجه مسئولان ذی ربط قرارگرفته است افزود: درهمین رابطه بیمه سلامت به عنوان یکی از سازمان های بیمه گر نقش آفرین، رویکرد قابل و موثری دراین زمینه داشته است؛ منتها باید بتوان اقدامات تکمیلی تری دراین خصوص انجام داد.
وی با بیان اینکه مجلس اقدامات مناسبی را درحل مشکلات حوزه سلامت انجام داده و درکنار بیمه سلامت قرار دارد اظهار داشت: به طورحتم سهم بیمه سلامت باید دربودجه سالیانه افزایش پیدا کرده و دراین شرایط می توان انتظار ارایه خدمات مطلوب تری داشت، هرچند که بیش از 60 هزار میلیارد تومان سالانه درحوزه سلامت هزینه می شود که وزارت بهداشت باید با اقداماتی نظیر پیشگیری هزینه کرد ها را تا حدودی کاهش دهد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: دراینکه حجم بسیاری از فعالیت های بهداشتی و درمانی بردوش بیمه سلامت قرار دارد، هیچ شکی وجود نداشته و این سازمان با اعتباراتی که دولت به آن اختصاص می دهد به وظایف خود عمل می کند؛ بنابراین فشار بسیاری را دراین بخش متحمل می شود، لذا باید به نقطه ای دراین حوزه رسید که بیمه ها از جامعیت کامل برخوردار شوند.

برچسب ها: اسلاید, منتخب