امروز: 1398/11/09 | Wednesday 29th of January 2020
سرپرست سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با آی‌هینا:

گردش صنعت دارو نیازمند تخصیص به موقع اعتبارات بیمه‌ها است/ نقطه شروع صنعت دارو از سازمان‌های بیمه‌گر است

سرپرست سازمان غذا و دارو بر حفظ حرمت و حمایت از افزایش پوشش بیمه‌ای داروها در جهت حفظ منافع بیماران تاکید کرد و افزود: در شرایط موجود لازم است که اعتبارات مورد نیاز برای بیمه‌ها از نظر میزان و زمان تخصیص مورد توجه قرار گیرد تا در نهایت گردش صنعت دارو تسهیل و تسریع شود. 

محمد رضا شانه‌ساز در گفت‌وگو با آی‌هینا افزود: سازمان بیمه سلامت با همه توان خود از راس سازمان تا ارکان پرسنلی و هیات مدیره برای رضایت بیمه‌شدگان  تلاش می‌کنند ولی انتظار است که پرداخت اعتبارات سریع‌تر انجام شود. 

سرپرست سازمان غذا و دارو گفت: نقطه شروع ما سازمان‌های بیمه گر هستند چرا که اگر اعتبارات در سازمان‌های بیمه گر به موقع تخصیص یابد، پرداخت بدهی شرکت‌های دارویی سریع‌تر انجام شده و خرید مواد اولیه و ارز به راحتی انجام می شود و در نهایت این گردش صنعت دارو در کشور را تسهیل و تسریع می کند. امیدواریم مسئولان بر تامین به موقع اعتبارات تلاش کنند تا مشکلات رفع و گردش فعالیت دارو در کشور سریعتر انجام شود. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر کمتر از 20 قلم کمبود واقعی دارو وجود دارد، بیان کرد: این موضوع به معنای نایاب بودن داروها نیست و کمبودها از طریق شرکت‌های فوریتی و تامین مواد اولیه برای تولید داخل در حال رفع شدن است. بیش از اینکه کمبودی وجود داشته باشد، نگرانی در بین مصرف کنندگان باعث افزایش مراجعات به داروخانه‌ها و انبار داروها در خانه‌ها می‌شود در حالی که این اقدام به هیچ وجه درست نیست و ممکن است دارو از شرایط نگهداری خاصی برخوردار باشد.  

شانه ساز با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در تامین دارو در کشور وجود ندارد، گفت: میزان تخصیص ارز در این مدت از روال معمول بیشتر بوده و بحث تامین و تدارک دارو به خوبی انجام می شود و مردم نباید از این بابت نگرانی داشته باشند./33

برچسب ها: منتخب