امروز: 1398/11/09 | Wednesday 29th of January 2020
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت خبرداد:

بررسی152 ایده در محور مدیریت منابع، مصارف و سرمایه انسانی / ارسال 319 ایده از سوی همکاران سازمانی در مرحله اول

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: حوزه مدیریت منابع و مصارف با 152 ایده در رتبه اول محورهای رویدادهم‌اندیشی قرار گرفت.

شاهرخ رامزی درگفت وگو با خبرنگار آی هینا، با اشاره به اینکه نقش ذینفعان در اصلاح امور دارای اهمیت بسیار است گفت: سازمان بیمه سلامت ایران به جهت وسعت ذینفعان و شرکای کاری، به نظرات این افراد در بهبود روش‌های کاری توجه بسیاری دارد؛ لذا برهمین اساس طبق دستور مدیرعامل سازمان درسال 97 فعالیتی در دستورکار معاونت برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع قرارگرفت، مبنی براینکه نظرات و ایده‌های شرکای کاری، بیمه‌شدگان و همکاران شاغل در سازمان بیمه سلامت مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه درهمین راستا ساختار سازمانی متشکل از دو کمیته اجرایی و علمی تشکیل شد افزود: در راس دو کمیته، شورای راهبری و سیاست‌گذاری با ریاست مدیرعامل، نایب رئیس برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع و دبیری مدیر کل دفتر نوسازی و تحول اداری شکل گرفت، البته درکمیته علمی 9 نفر از برترین افراد صاحب‌نظر در حوزه سلامت و اساتید دانشگاهی و 21 نفر از مدیران دانش مدار و فرهیخته فعال بودند؛ همچنین در کمیته اجرایی هم به تناسب از همکاران سازمانی بهره‌مند شدیم.

رامزی تصریح کرد: در ابتدا موضـوع در قالب 192 مسئله از واحـدهای ستـادی و استانی احصاء شد، اما سپـس با پالایش درقالب 6 محور شامل آموزش، پیشگیری و ارتقای سلامت،پوشش بیمه‌‌ای، قوانین، مقررات و فرآیندها، کاربرد فناوری اطلاعات در نظام بیمه سلامت،  مدیریت منابع، مصارف و سرمایه انسانی و  نظارت بر خدمات بیمه سلامت مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در آذرماه ماه 281 نفر در سامانه رویداد ثبت نام داشتند اظهار داشت: در دی‌ماه این تعداد به 737 نفر افزایش پیدا کرد؛ ضمن اینکه از مجموع 496 ایده منتخب بررسی شده 319 ایده توسط ذینفعان بیرونی و 177 ایده از سوی همکاران سازمانی دریافت شد .

رامزی تاکید کرد: از تعداد ایده‌های ارسالی 113 ایده در محورکاربرد فناوری اطلاعات در نظام بیمه سلامت، 97 ایده در محورآموزش، پیشگیری و ارتقای سلامت، 58 ایده در محور نظارت بر خدمات بیمه سلامت، 41 ایده درخصوص محور قوانین، مقررات و فرآیندها و 35 ایده در محور پوشش بیمه‌‌ای بود. همچنین استان کرمان با 70 ایده در رتبه اول استان‌ها و استان‌های یزد، زنجان و کهگیلویه و بویراحمد تنها با 1 ایده در رتبه‌های آخر همکاران ایده‌ پرداز قرار گرفتند.

وی گفت: از مجموع ایده‌های بررسی شده در مرحله دوم 28 ایده مربوط به پیشنهادهای همکاران درون سازمانی و 8 ایده در ارتباط با ذینفعان سازمان بود، خوشبختانه اعضاء کمیته اجرایی درتصمیم‌گیری‌ها جوایز نفیسی را برای برگزیدگان منظور کردند که براساس محدوده امتیازات ایده‌های برتر ایده‌هایی که امتیاز 321 تا 360 را کسب نمایند در مقام اول، 281 تا 320 امتیاز در مقام دوم و از 241 تا 280 امتیاز در مقام سوم قرار گرفتند که در بررسی‌های صورت گرفته در مجموع 4 ایده حائز رتبه و مقام شدند. که در 30 تیرماه 1398 در جلسه اختتامیه از آنها تقدیر و تجلیل بعمل می‌آید.

 

برچسب ها: اسلاید, منتخب