امروز: 1398/11/09 | Wednesday 29th of January 2020
معاون اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان بیمه سلامت:

افزایش سواد سلامت موجب کاهش هزينه هاي مربوط به مراقبت هاي بهداشتي و درمانی می شود

معاون اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل بیمه سلامت گفت: سواد سلامت  تاثير قابل توجهی بر ارتقا سطح  سلامت و کيفيت زندگي افراد دارد و بر همین اساس موجب کاهش هزينه هاي مربوط به مراقبت هاي بهداشتي و درمانی مي شود.

سید مهدی میرشاه ولد در گفت وگو با خبرنگارآی هینا بیان کرد: با وجود بالا بودن میزان اطلاعات در حوزه سلامت، سطح آگاهی و سواد سلامت عمومی در این حوزه چندان رضایت‌بخش نیست.
وی ادامه داد: بالا رفتن دانش و اطلاعات عمومی از مسائل مربوط به سلامت بسیار اهمیت دارد؛ چرا که هرچه آگاهی مردم در این حوزه افزایش یابد به همان میزان،پیشگیری، تشخیص، درمان به‌موقع و پیگیری درمان بهتر و کامل‌تر انجام می‌شود.

وی افزود: به همین دلیل امروزه شاهد مراجعات مکرر و غیر ضرور پزشکی، خود درمانی و مصرف خودسرانه دارو ها، عدم تکمیل درمان، درخواست خدمات غیر ضروری، و مداخلات افراد فاقد صلاحیت در امر سلامت هستیم.

معاون مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل بیمه سلامت گفت: سواد و آگاهی عمومی جامعه در حوزه سلامت، حساسیت و توجه جامعه را نسبت به سلامت بالا می‌برد و این به معنای ارتقای کیفیت زندگی است و سیاست‌گذاران باید به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.

میرشاه ولد بیان کرد: آموزش هاي لازم در اين زمينه از سنين پايين و استفاده از ظرفيت ميليوني دانش آموزان كشور، نقش مهمي در نهادينه سازي ارتقاي سواد سلامت از دوران كودكي دارد.33

برچسب ها: منتخب