امروز: 1398/06/01 | Friday 23rd of August 2019
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

سالانه به ۶ میلیون صافی همودیالیز نیاز داریم / جلوگیری از خروج ۱۰ میلیون یورو ارز با انتقال تکنولوژی تولید صافی همودیالیز به کشور

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در کشور ما سالانه حدود ۶ میلیون نیاز به صافی همودیالیز وجود دارد که ۲ تا ۳ میلیون آن از خارج تامین می‌شود. با انتقال کامل تکنولوژی ساخت و تولید صافی همودیالیز از شرکت سوییسی به ایران، بین ۳۰ تا ۳۵ درصد نیاز بازار ایران به این محصول تامین می‌شود.

به گزارش خبرنگار آی هینا، طاهر موهبتی در مراسم عقد تفاهم نامه انتقال کامل تکنولوژی ساخت و تولید صافی همودیالیز از شرکت دیالایف سوییس به شرکت فارماشیمی افزود: ورود به بازار جهانی نیز از نگاه اقتصادی برای شرکت فارماشیمی مورد تاکید است. با امضای تفاهم نامه و عقد قرارداد انتقال کامل تکنولوژی ساخت و تولید صافی همودیالیز از شرکت سوییسی به ایران، از خروج ۱۰ میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری می‌شود و از طرفی دغدغه بیماران نیز در زمینه نیاز به صافی همودیالیز برطرف خواهد شد.

 وی بیان کرد: همه خطوط شرکت فارماشیمی از سازمان غذا و دارو GMP گرفته است. البته باید به پتانسیل فنی موجود در کشور نیز تکیه داشته باشیم.

 موهبتی اظهار داشت: می‌توانیم از دانش فنی کشور به درستی استفاده کنیم. بهترین تجهیزات و آخرین تکنولوژی حاکم در دنیا و عدم استفاده از دستگاه‌های فرسوده در تفاهم نامه امضا شده بین شرکت سوییسی و شرکت فارماشیمی در نظر گرفته شده است. /11

برچسب ها: اسلاید, منتخب