امروز: 1398/06/01 | Friday 23rd of August 2019
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد:

حرکت قانونمند بیمه سلامت / هزینه اضافی به بیمه ها تحمیل نکنیم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سازمان بیمه سلامت برای کاهش هزینه های غیرضروری ازراهکارهای قانونی استفاده می کند.

احمد همتی درگفت وگو با خبرنگار آی هینا، با اشاره به اینکه بیمه سلامت تاکنون دراجرای پزشک خانواده، سیستم ارجاع و پرونده های الکترونیک همکاری موثری با وزارت بهداشت و درمان داشته است گفت: مصوبات مجلس شورای اسلامی در خصوص موارد گفته شده شامل تمامی بیمه ها می شود، لذا بیمه سلامت از تامین اجتماعی هم دراین باره یک گام جلوتر است.
نماینده مردم سمنان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه انتظار می رود که  پرونده الکترونیک و نسخه الکترونیکی تا پایان امسال دراکثر استان های کشور اجرایی شود افزود: بدون شک الکترونیکی کردن نسخ و پرونده بیماران دارای مزیت های بسیاری است که مهم ترین آن ثبت مشخصات دقیق و اقدامات درمانی انجام شده درباره یک بیماری است؛ ضمن اینکه اطلاعات مربوط به سلامت افراد نیز درسیستم به طور دقیق وجود دارد.
وی با تاکید براینکه درشرایط فعلی جامعه، باید امید به زندگی افزایش و میزان بیماری ها با پیشگیری کاهش پیدا کند تصریح کرد: به طور طبیعی هزینه های درمان به ویژه  در درمان بیماری های سخت را باید به نوعی کاهش داد، سازمان های بیمه گر درحال حاضر به لحاظ اعتباری شرایط مناسبی ندارند و نباید با بی توجهی هزینه های اضافی به بیمه ها تحمیل کرد.
همتی با اشاره به اینکه درسیستم سلامت مترقی باید دسترسی مردم به پزشک را آسان کرد اظهار داشت: استفاده از پزشکان عمومی با آموزش های لازم درحوزه پزشک خانواده باید درکشور افزایش پیدا کند، خوشبتانه بیمه سلامت درخصوص موارد ذکر شده به خوبی عمل کرده  و خدمات دهی این سازمان با توجه به مسائل مطرح شده با کیفیت تر خواهد شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سازمان بیمه سلامت برای هزینه کرد بهتر اعتبارات باید قانونمند عمل کند تا دسترسی همه مردم به خدمات بهداشتی و درمانی درزمان کوتاهی میسر شود././22

برچسب ها: اسلاید, منتخب