امروز: 1399/04/21 | Saturday 11th of July 2020
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با آی هینا:

سازمان بیمه سلامت خدمات قابل قبولی به بیماران خاص ارائه می‌کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از گذشته تا امروز بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت بوده و از خدمات این سازمان بهره مند می‌شوند. ارائه خدمات به بیماران خاص درشرایط فعلی به نحو قابل قبولی انجام می‌شود.

یعقوب شیویاری در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا درباره ارائه خدمات بیمه سلامت به بیماران خاص افزود: بیماران خاص نیازمند حمایت‌های جدی از سوی دولت و سازمان‌های بیمه گر هستند. البته سازمان بیمه سلامت خدمات شایسته‌ای را تاکنون به بیماران خاص ارائه کرده، اما نیاز است این خدمات در سطح گسترده‌تر و با کیفیت بیشتری دراختیار بیماران قرار گیرد؛ بنابراین انتظار می‌رود خدمات به ویژه درحوزه دارو به میزان کافی به بیماران ارائه شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: حمایت از بیماران خاص در شرح وظایف سازمان‌های بیمه گر از جمله بیمه سلامت است. برای بیماران خاص باید ردیف اعتباری ویژه در نظرگرفت و بیمه سلامت باید با توجه به هزینه کرد بهینه منابع، اعتبارات لازم را برای درمان بیماران خاص در نظر بگیرد، متاسفانه بسیاری از خانواده‌ها از پرداخت هزینه‌های درمان بیماری‌های خاص ناتوان هستند.

وی اظهار داشت: بیمه سلامت با تعامل وزارت  بهداشت باید سامانه‌ای جهت ارائه میزان کافی دارو ایجاد کند. بدون تردید باید با اتخاذ راهکاری از هدر رفت تلاش‌ها و زحمات سازمان بیمه سلامت درجهت خدمات دهی به بیماران خاص جلوگیری کرد. با ثبت اطلاعات دقیق بیماران در بانک جامع اطلاعاتی می‌توان درزمان مورد نظر دارو را دراختیار بیماران خاص قرار داد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اگر سازمان بیمه سلامت بتواند با کمک وزارت بهداشت صندوق ویژه برای درمان بیماران خاص ایجاد کند، بهتر می‌توان خدما ت را به این گروه از بیماران ارائه داد. / ۲۲

برچسب ها: اسلاید, منتخب