امروز: 1399/03/18 | Sunday 7th of June 2020
مدیرکل روابط عمومی سازمان بیمه سلامت:

باقی مانده مطالبات سال ۹۷ داروخانه‌ها به محض تخصیص اعتبارات پرداخت می‌شود / مطالبات سال ۹۸ داروخانه‌ها تا پایان خرداد پرداخت شد

مدیرکل روابط عمومی سازمان بیمه سلامت گفت: مطالبات سال ٩٧ داروخانه‌های طرف قرارداد در سراسر كشور به طور متوسط تا آذر ماه پرداخت شده و پرداخت مانده مطالبات سال ۹۷ داروخانه‌ها به محض دریافت اعتبارات انجام می‌شود.

 

محمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا درباره پرداخت مطالبات داروخانه‌ها توسط سازمان بیمه سلامت افزود: پرداخت مطالبات داروخانه‌های طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت بر اساس تخصیص منابع از سازمان برنامه و بودجه و اعتبارات دریافتی انجام می‌شود. در نتیجه به محض دریافت اعتبارات مورد نیاز، مطالبات داروخانه‌ها از سال ۹۷ پرداخت می‌شود.

 مدیرکل روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ادامه داد: داروخانه‌ها نیاز مردم به دارو را تامین می‌کنند و سازمان بیمه سلامت توجه ویژه‌ای به داروخانه‌ها دارد. در حال حاضر مطالبات داروخانه‌ها در سال ۹۸ هم تا پایان خرداد ماه پرداخت شده است.

 وی بیان کرد: در سال ٩٨ با وجود كمبود منابع مالی در كشور و با در نظر گرفتن مشكلات نقدینگی داروخانه‌ها، سازمان بیمه سلامت تمام تلاش خود را به كار بست تا در هر ماه متناسب با منابع دریافتی، تخصیص اعتبارات داروخانه‌ها را به انجام برساند كه موفق شدیم به صورت ماهانه تخصیص اعتبارات داروخانه‌ها را در سه نوبت انجام دهیم كه با توجه به پذیرش و رسیدگی اسناد موسسات، پرداخت‌ها به روز است. / ۱۱

برچسب ها: منتخب