امروز: 1399/03/18 | Sunday 7th of June 2020
نماینده ولی فقیه در استان همدان در گفتگو با آی هینا:

بیمه سلامت چتر حمایتی برای محرومان است

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: بیمه سلامت یک نوع حمایت اجتماعی از تک تک افراد جامعه است که توان مقابله با مشکلات را با دست خالی ندارند. می‌توان بیمه سلامت را چتر حمایتی دانست که هیچ وقت محرومان جامعه را تنها نخواهد گذاشت و از بیماران به وقت ضعف و بیماری حمایت می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی درباره خدمات بیمه سلامت به محرومان و بیماران افزود: بیمه سلامت یکی از خدماتی است که دولت برای آسایش و آرامش مردم ارائه کرده است. در واقع این بخشی از وظیفه حاکمیت است که شرایط را به شکلی برای مردم مساعد کند که احساس آسایش و آرامش داشته باشند و بیمه سلامت قسمتی از این فرآیند محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، بیمار نباید هنگام بیماری درد دیگری جز درد بیماری داشته باشد. این دغدغه رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران است که محرومان و مستضعفان جامعه به حال خود رها نشوند و اصلا آموزه‌های دینی نیز بر همین اساس است که باید در هنگام گرفتاری و ضعف به کسی که نیازمند است، یاری رساند و از او در برابر مشکلات و نا ملایمات حمایت کرد.

امام جمعه همدان بیان کرد: هرچند پیشگیری و بهداشت همواره مهم‌تر از درمان بوده و در دین اسلام نیز توجه ویژه‌ و خاصی به پاکیزگی و پیشگیری از آلودگی شده است، اما وقتی کسی بیمار می‌شود و به درمان نیاز دارد، دیگر نمی‌توان او را رها کرد و به حال خود گذاشت. یکی از ابتدایی‌ترین نیازهای بیماران در هنگام بیماری، بیمه است و باید توجه کرد که در جهان امروز موضوع بیمه سلامت یکی از مباحث مهم محسوب می‌شود که حتی در نظام‌های سیاسی کشورهای پیش رفته هم تاثیر دارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار داشت: بیمه سلامت در حال حاضر پاسخی به نیاز مردم کشورمان است و باید روز به روز این اقدام مهم دولت و حاکمیت را تقویت و نقاط ضعف آن را برطرف کرد. به هر حال آغاز یک اقدام مهم به نفع مردم، کار دشواری است، اما اصلاح و برطرف کردن مشکلات آن فرآیند در زمان اجرا ساده‌تر است. بنابراین باید مشکلاتی که در زمان اجرای این طرح ایجاد شده را برطرف و اصلاح کرد.\11

برچسب ها: اسلاید, منتخب