امروز: 1398/06/26 | Tuesday 17th of September 2019
یادداشت مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به مناسبت روز پزشک:

حیات بخشیدن به هر انسان، مانند حیات بخشیدن به همه مردم است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به مناسبت روز پزشک از خدمات ارزنده جامعه پزشكى و داروسازى به جامعه و بيمه شدگان اين سازمان تشكر و قدردانى كرد.

به گزارش خبرنگار آی هینا، طاهر موهبتی در یادداشتی به مناسبت روز پزشک نوشت:

 در فرهنگ ارزشمند و غنی اسلامی، علم پزشکی از چنان جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد تا آنجا که هرکس به انسانی حیات بخشد، مانند این است که به همه مردم حیات بخشیده است و این آیین بالنده در همنشینی با تعالیم الهی، اندیشمندانی را به منصه ظهور رسانده که روشنای علم و فکرت‌شان در آسمان علوم بشری راهگشا بوده و نام‌های پر آوازه آنها بر پیشانی شکوه و افتخار این دیار کهن می‌درخشد.

 انسان سالم، شرط مقدماتی توسعه و زمینه ساز بالندگی کشور در تمامی حوزه‌هاست. پروردگار متعال را سپاس می‌گوییم كه در نیل به سیاست‌های کلان سلامت و ممارست همه جانبه دولت و حمایت موثر نمایندگان مجلس شورای اسلامی، توجه ویژه کشور به سلامت آحاد جامعه را شاهد هستیم.

 انتخاب با مسمای زادروز شخصيت بی نظیری چون ابوعلی سينا تحت عنوان روز پزشک و دانشمند بی همتا، زکریای رازی به نام روز داروساز، فرصتی فراهم می‌سازد تا با اشاره به جامعيت علمی، نوآوری و سکنات اخلاقی اين برجستگان ذوالفنون، ضمن ارج نهادن بر تلاش ارزشمند  اين جامعه فرهيخته و تجليل از خدمات حيات‌بخش آنان كه از مصاديق آيه كريمه «و من احياها فكانما احياالناس جميعا» است، نگاهی دوباره به جايگاه رفیع خدمات پزشكی و ويژگی‌های منحصر به فرد آن داشته باشيم.

 اینجانب این روز مبارک را به جامعه فرهیخته پزشکی و داروسازی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض کرده و از تلاش‌ها و ایثار گرانمایه اين عزيزان در راه حفظ و ارتقای سلامت هموطنان و بیمه شدگان عزیز سازمان بیمه سلامت، تقدیر و تشکر می‌کنم.11

 

برچسب ها: اسلاید, منتخب