امروز: 1399/04/19 | Thursday 9th of July 2020
نایب رئیس مجمع انجمن‌های علمی در گفت‌وگو با آی‌هینا خبر داد:

تشکیل کمیته تخصصی کارشناسی با همکاری بیمه سلامت

نایب رئیس مجمع انجمن‌های علمی همکاری بیمه سلامت با بدنه تخصصی پزشکی را از نقاط قوت سازمان بیمه سلامت دانست و بیان کرد: این همکاری در قالب تفاهم نامه ای با مجمع انجمن‌ها شروع شده و به دنبال آن کمیته تخصصی کارشناسی تشکیل شده است.

دکتر سید جلیل حسینی در گفت‌وگو با آی‌هینا بیان کرد: تاکنون جلسات متعددی در کمیته تخصصی کارشناسی با حضور تعدادی از انجمن‌ها از جمله انجمن پزشکان عمومی، انجمن داروسازی، انجمن نورولوژی و ... برگزار شده است. از جمله مهمترین مباحث در این جلسات موضوع دارو بود که دو پروژه برای آن طراحی شده که در مراحل عقد قرارداد است.

 نایب رئیس مجمع انجمن‌های علمی افزود: پس از عقد قرارداد از انجمن‌ها خواسته خواهد شد که در این دو پروژه همکاری داشته باشند. یکی از این پروژه‌ها آموزش وسیع در سطح پزشکان عمومی است تا در نسخه نویسی مطابق ضوابط عمل کنند و پروژه دیگر مربوط به تدوین مسائل علمی به روز است که توسط انجمن داروسازی انجام خواهد شد. با منعقد شدن و اجرایی شدن این دو پروژه سایر انجمن‌ها نیز در این کمیته به کار گرفته می شوند تا بتوانند همکاری نزدیک با بیمه سلامت داشته باشند.

 حسینی با اشاره به اینکه به کارگیری انجمن‌ها در کنار کارشناسان بیمه می تواند به ارتقای سطح بیمه کمک کند، گفت: بیمه در تمام کشورها نقش برجسته علمی دارد. لازم است که به منظور دستیابی به اهداف مشترک کارشناسان بیمه با همفکری جامعه پزشکی و علمی اقدامات لازم را انجام دهند.  

 نایب رئیس مجمع انجمن‌های علمی افزود: طبیعتا انجام این پروژه‌ها به نفع مردم و بیماران خواهد بود. وقتی روند بیمه که یک روند کارشناسی است، با نظرات علمی جامعه پزشکی همراه باشد قطعا اقدامات و برنامه‌ها دقیق تر و نتیجه بخش‌تر خواهد شد./33

برچسب ها: منتخب