امروز: 1399/03/15 | Thursday 4th of June 2020
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران:

تاکنون 500 هزار جلد دفترچه برای مددجویان کمیته امداد صادر شده است

مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت در خصوص آخرین وضعیت بیمه مددجویان کمیته امداد گفت: صدور دفترچه به مددجویان به وضعیت باثباتی رسیده و تاکنون برای 500 هزار نفر دفترچه صادر و پزشکان خانوار آنها مشخص شده است.

داوود حاجی قاسمعلی در گفت‌وگو با آی‌هینا بیان کرد: براساس لیست ارائه شده از سوی کمیته امداد حدود 800 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد واجد شرایط دریافت دفترچه از سازمان بیمه سلامت ایران هستند که با وجود اعلام زمان صدور دفترچه تاکنون 500 هزار نفر به دفاتر پیشخوان برای دریافت دفترچه مراجعه کرده‌اند. 

 وی ادامه داد: با توجه به زمان تعیین شده از خرداد ماه سال 98 خدمات بسته بیمه پایه سلامت به مددجویان کمیته امداد صرفا از طریق دفترچه بیمه صورت می‌گیرد و کارت و اوراق به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شود. 

 مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: به نظر می‌رسد که برخی از مددجویان باقی مانده یعنی حدود 150 هزار نفر همپوشانی بیمه‌ای داشته باشند که در قالب شیوه نامه صرفا می توانند از یک بیمه بهره مند شوند.

 حاجی قاسمعلی افزود: همچنین برخی افراد نیز تا زمانی که به دفترچه بیمه نیاز نداشته باشند از مراجعه به دفاتر پیشخوان امتناع می‌کنند.پیگیری بیمه سلامت برای دریافت دفترچه از سوی مددجویان همچنان ادامه دارد و در صورت مراجعه دفترچه برای آنان صادر و از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند خواهند شد./33

برچسب ها: منتخب