امروز: 1399/03/15 | Thursday 4th of June 2020
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

بیمه سلامت ارایه خدمات را دهک بندی کند/ بیمه پایه متعلق به تمام اقشار است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بیمه سلامت باید برای دستیابی به اهداف خود خدمات درمانی را طبق دهک های جامعه ارایه دهد.

نادرقاضی پور درگفت و گو با خبرنگار آی هینا گفت: درحال حاضر افراد بسیاری درجامعه هستند که از هیچ بیمه درمانی برخوردار نیستند، لذا بیمه همگانی سلامت باید به این افراد که از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند تعلق گیرد، به بیانی چتر بیمه همگانی سلامت باید گسترش پیدا کند.

 نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی افزود: بیمه پایه باید برای تمام اقشار جامعه درنظرگرفته شود، البته می توان به افراد نیازمند و آسیب پذیرتحت پوشش سازمان های حمایتی ازجمله کمیته امداد و بهزیستی  دراستفاده از بیمه پایه امتیازاتی داد؛ اما برای اقشار دیگر جامعه و آنهایی که دارای شرایط مالی مناسبی هستند، دراستفاده از خدمات بیمه ای هزینه ای را دریافت کرد.

 وی با تاکید براینکه ارایه خدمات درمانی و بهداشتی توسط سازمان بیمه سلامت باید طبق دهک های جامعه صورت گیرد تصریح کرد: افراد دردهک های بالا و دارای تمکن مالی باید ازخدمات پایه به صورت رایگان استفاده کرده و برای خدمات بیشتر باید هزینه پرداخت کنند، اما برای افراد دردهک های پایین باید تمامی خدمات از پایه تا پیشرفته به صورت رایگان ارایه شود.

 قاضی پور با بیان اینکه بیمه سلامت باید ارایه خدمات را به صورت طبقه بندی و پلکانی انجام دهد اظهار داشت: به طورحتم دراین خصوص نمایندگان مجلس هم حمایت های خود را خواهند داشت، اما  بیمه پایه همگانی باید به تمامی اقشار جامعه تعلق گیرد، لذا به سازمان بیمه سلامت پیشنهاد می شود که پروژه طبقه بندی ارایه خدمات را براساس میزان وسع بیمه شدگان هرچه سریعتر اجرایی کند.

 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از سوی دیگر بیمه سلامت باید طرح نظام ارجاع و ارایه خدمات به صورت الکترونیکی را اجرایی کند، متاسفانه استفاده از خدمات پاراکلینیکی بدون توجه به نظام ارجاع و سیستم الکترونیکی هزینه های بسیاری را برای سازمان های بیمه گر به همراه داشته است؛ ضمن اینکه سازمان بیمه سلامت باید برعملکرد پزشکان درراستای کاهش هزینه ها نظارت کند.

برچسب ها: اسلاید, منتخب