امروز: 1399/04/15 | Sunday 5th of July 2020
استاندار قزوين:

عزم دولت و مجلس حمايت از بخش سلامت است

استاندار قزوین گفت: در شرایط سخت کنونی عزم دولت و مجلس حمایت از بخش سلامت و فراگیر کردن بیمه رایگان درمانی برای طبقه کم درآمد است.

هدایت الله جمالی پوردر گفت و گو با آي هينا بيان كرد: یکی از نیازهای اساسی جامعه تامین خدمات درمانی بویژه برای افراد کم درآمد است که دراین راستا دولت با همه محدودیت های منابع مالی و نیز فشار ناشی از تحریم ها توانسته است گام های مهمی در این عرصه بردارد.

استاندار قزوين گفت: باید شرایط کشوررا با زمان رژیم گذشته مقایسه کنیم که آن زمان نیازمند پزشکان هندی و بنگلادشی بودیم و وضعیت درمانی نامناسب بود اما امروز نه تنها در عرصه پزشکی حرف زیادی برای گفتن داریم که خدمات مدرن پزشکی را به سایر کشورها هم ارائه می کنیم و در این زمینه جایگاه خوبی داریم.

وی افزود: چالش دولت در حوزه اقتصاد بود و در حالی که با رشد منفی ۶.۵ درصدی مواجه شده بود به حوزه درمان اهمیت داده شده و این مسیر در حال ارتقاست هرچند تا شرایط ایده آل فاصله زیادی داریم.

استاندار قزوین با تشکر از حمایت نمایندگان مجلس از طرح سلامت یادآورشد: دولت و مجلس عزمشان حوزه سلامت است و نگاه ویژه ای به تامین اعتبارات این بخش دارند و باید بپذیریم حق مردم است که یک نظام بیمه رایگان سلامت داشته باشند و به گفته مقام معظم رهبری فقط دغدغه بیماری برایشان کافی است و نباید مسائل دیگر ذهنشان را درگیر کند.

وی افزود: همه کشورهای توسعه یافته یک نظام جامع بیمه ای دارند و نظام ارجاع آنها کامل است و با راه اندازی پزشک خانواده بسیاری از چالش های این حوزه را برطرف کرده اند و در کشور ما هم برای پیاده شدن نظام ارجاع تلاش زیادی شده و امیدواریم با رفع مشکلات اعتباری کشور بتوانیم طرح پزشک خانواده را هم پیاده کنیم.

جمالی پور گفت: در حوزه بیمه سلامت مدیریت بسیارمطلوب است اما در برخی بخش ها پرداخت مطالبات طولانی شده که بخشی ناشی از تحریم هاست اما همه باید کمک کنیم تا این درخواست پزشکان هم پاسخ داده شود.

استاندار قزوین با انتقاد از پرداخت یارانه به همه گروههای جامعه تصریح کرد: ای کاش فقط به افراد نیازمند و مستمند جامعه داده می شد و بقیه آن را در بخش سلامت هزینه می کردیم تا نظام کارآمدتری داشتیم اما متاسفانه در یک حرکت غیر عادلانه آن را غیر منطقی و غیر کارشناسی به افراد نیازمند و متمول دادیم و از کارهای اساسی بازماندیم.

وی بیان کرد: باید کشور به سمت ایجاد یک نظام بیمه ای جامع حرکت کند تا همه مردم از پوشش همگانی و رایگان درمانی برخوردار باشند و با آرامش بیشتری زندگی کنند.

جمالی پور بيان كرد: امروز شرایط کشور بسیار سخت شده ولی با تلاش بخش دولتی و همکاری پزشکان و مراکز درمانی بخش خصوصی امیدواریم زمینه جلب رضایت مردم در حوزه سلامت فراهم شود.

برچسب ها: منتخب