امروز: 1399/03/17 | Saturday 6th of June 2020
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:

بیمه سلامت در پرداخت ها به روز است

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت:بیمه سلامت با همراهی و به روز رسانی در پرداخت‌ها یاری رسان بخش پزشکی استان یزد است.

محمدرضا میر جلیلی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در گفت و گو با خبرنگار آی هینا گفت: امنیت و توسعه اجتماعی دو رکن هر جامعه‌ای هستند و برای توسعه پایدار نیاز به رفاه اجتماعی است که بیمه سلامت یکی از ملزومات مهم کسب رفاه اجتماعی در جامعه است.

 وی افزود: طبق آمار اعلام شده بیش از نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند و متاسفانه در دوره‌ای به صندوق‌های بیمه دست اندازی شد و با عنوان کمک، افرادی را به صورت رایگان عضو بیمه کردند که سرانه آن از طرف دولت پرداخت نشد؛  لذا این بیمه‌ها به مشکل برخورد کردند.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر بیمه‌ها وضعیت بهتری پیدا کردند. 

 میرجلیلی افزود: متاسفانه با توجه به اینکه بیش از 70 درصد مردم استان یزد و مراجعه کنندگان مراکز پزشکی با توجه به صنعتی بودن دارای بیمه تامین اجتماعی هستند به دلیل تاخیر در پرداخت‌ها بسیار به مشکل برخورد کرده‌ایم؛ اما خوشبختانه بیمه سلامت در استان بسیار خوب عمل کرده و قدردان پرداخت‌های به روز و حمایت‌های آنها هستیم.

 وی اظهار داشت: با توجه به اینکه در بیمه روستاییان نیز بیمه سلامت وارد شده لذا در زمینه پیشگیری بخش زیادی از همکاری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه را به همراه دارد که باعث شده بخشی از هزینه‌های پزشک خانواده و پزشکان روستایی از این محل پرداخت شود که کمک بسیار زیادی در بخش پیشگیری بیماری دارد./۲۲

برچسب ها: منتخب