امروز: 1399/04/15 | Sunday 5th of July 2020
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح کرد:

توجه به عدالت اجتماعی در بیمه سلامت

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:عدالت اجتماعی در بیمه سلامت مورد توجه است و باید پرداخت حق بیمه براساس توان باشد.

محمدمهدی زاهدی در گفت و گو با خبرنگار آی هینا گفت: بیشتر توجه ها به حوزه درمان است در حالی که پیشگیری مسائل مختلفی را در برمی گیرد و باید بخش خصوصی و دولتی در درمان به مساله پیشگیری توجه کنند.

 وی با اشاره به اقدامات بیمه سلامت و بردن خدمات به مناطق محروم افزود: باید در پیشگیری فعالیت جدی صورت بگیرد و رسانه ها در این زمینه نقش موثری دارند. 

 زاهدی تصریح کرد: در مجلس نگران بهداشت و درمان هستیم و به همین دلیل در قانون برنامه ششم توسعه مواد مختلفی برای حمایت جدی از این بخش آمده که یکی از موارد نظام ارجاع است.

 نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نظام ارجاع می تواند هزینه ها را بهینه سازی و کیفیت کار را بالا ببرد.

 رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید همه استان کرمان تحت پوشش نظام ارجاع قرار بگیرد گفت: در قانون، عدالت اجتماعی در حوزه بیمه سلامت مورد توجه است و باید پرداخت حق بیمه براساس توان باشد و همه بتوانند تحت پوشش خدمات سلامت قرار بگیرند.

 زاهدی افزود: باید بر روی عدالت در بیمه اجتماعی براساس توانمندی مالی مردم کار شود و این اجتناب ناپذیر است.

 وی گفت: باید طلب مراکز درمانی پرداخت شود و نباید کاری کنیم که در مراکز درمانی به ویژه خصوصی ها که بازوی دولت هستند، دلسردی ایجاد شود./۲۲

برچسب ها: اسلاید, منتخب