امروز: 1399/03/17 | Saturday 6th of June 2020
مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت در گفت‌وگو با آی هینا:

کشورهای منطقه برای استفاده از تجربه‌های ایران در زمینه بیمه سلامت علاقه‌مند هستند

مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت گفت: با توجه به پیش‌رو بودن ایران در زمینه بیمه‌های درمانی و پوشش همگانی سلامت و اجرای طرح تحول سلامت در دولت یازدهم، کشورهای پاکستان، عراق و برخی کشورهای دیگر مانند تونس و لیبی نیز به شدت علاقه‌مند به استفاده از تجربه‌های ایران در زمینه بیمه‌های درمانی هستند.

محسن اسدی لاری در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا درباره اظهارعلاقه‌مندی کشورهای منطقه مدیترانه شرقی برای استفاده از تجربه ایران در زمینه بیمه سلامت در جریان برگزاری شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت افزود: سازمان‌های بیمه‌گر در اجلاس پوشش همگانی سلامت مشارکت داشتند و در سخنرانی‌های اولیه که در این همایش انجام شد مباحث مربوط به پوشش همگانی بیمه سلامت نیز مطرح شد.

 وی بیان کرد: کشورهایی مانند پاکستان کاملا در جریان جزییات اقدامات نظام سلامت در ایران و استفاده از این تجربه‌ها هستند. زیرا شرایط ایران در زمینه بیمه‌های درمانی نسبت به کشورهای منطقه مدیترانه شرقی به مراتب بهتر است.

 اسدی لاری گفت: البته کشورهایی مانند عمان به طور کامل از تجربه کشوری مانند کره جنوبی در زمینه بیمه‌های درمانی استفاده کردند، اما این موضوع درون زا نبوده و اقدامات درون زای ایران در زمینه بیمه‌های سلامت متفاوت است. به هر حال اولویت کشورها با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال موضوع دارو در برخی کشورها در حال حاضر اهمیت دارد یا در کشوری مثل سودان موضوع مراقبت‌های اولیه سلامت مهم است. / ۱۱

برچسب ها: منتخب