امروز: 1399/03/18 | Sunday 7th of June 2020
استاندارگیلان مطرح کرد:

حرکت بیمه سلامت درمسیر ایجاد توازن بین منابع و مصارف

استاندار گیلان گفت : توازن بین منابع و مصارف در دستگاه‌های خدمات رسان مانند بیمه سلامت ، اقدام سخت و دشواری بوده و فعالیت دراین عرصه به واقع شایسته تقدیر است.

ارسلان زارع در گفت وگو با خبرنگارآی هینا گفت: یکی از مهم ترین برگ ‌ها ی زرین انقلاب اسلامی ، نظام و دولت جمهوری اسلامی خدمات رسانی بیمه‌ای به شهروندان اعم از روستاییان و شهرنشینان است.

 وی افزود: در دولت تدبیر و امید از نخستین سال پس از روی کار آمدن دولت یازدهم به طور شگرفی نسبت به گذشته سطح خدمات بهداشتی و درمانی گسترده‌تر شده است.

 زارع با اشاره به اینکه مهم ترین عامل توسعه یافتگی هر کشور داشتن خانواده و جامعه‌ای سالم است تصریح کرد: بهداشت جسمانی و روانی عامل توسعه یافتگی کشور و جامعه است.

 وی با اشاره به گام اول و دوم دولت تدبیر و امید که به شایستگی توانست به اجرای طر ح تحول سلامت عمل کند گفت: توازن بین منابع و مصارف دستگاه‌های خدمات رسان مانند بیمه سلامت ، اقدام سخت و دشواری بوده و فعالیت در این عرصه به واقع شایسته تقدیر است.

 استاندار گیلان اظهار داشت: اصل پیشگیری مهم ترین نگاه در درمان و سلامت محسوب می‌شود که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و مغفول مانده است.

 وی گفت: تمامی دستگاه‌های فرهنگی، سازمان‌های مردم نهاد، پزشکان خانواده و پیرا پزشکان باید کمک کنند تا تقدم سلامت بر پیشگیری انجام شود.

 زارع با اشاره به اجرای نظام ارجاع الکترونیکی و سطح بندی خدمات افزود: در اجرای این طرح‌ها استان گیلان جزء 6 استان پیشرو و پایلوت بوده و نیاز است تمامی دستگاه ها همکاری و همراهی را انجام دهند.

 وی با بیان اینکه دراعتبار و یا تمدید دفترچه های بیمه سلامت زمان برای همه افرادی که تحت پوشش هستند بسیار مهم است گفت: باید این موضوع در کوتاه‌ ترین زمان ممکن توسط مسئولان حوزه بهداشت و درمان انجام شود./22

برچسب ها: منتخب