امروز: 1399/03/17 | Saturday 6th of June 2020
استاندارخوزستان مطرح کرد:

تسهیل مشکلات بیماران با ارایه خدمات شایسته بیمه سلامت

استاندار خوزستان گفت: بیمه سلامت با اجرای پروژه استحقاق سنجی، رفع همپوشانی بیمه ای، نسخه نویسی الکترونیک و رسیدگی به پرونده های بستری به شکل الکترونیکی موجب تسهیل امور بیماران شده است.

به گزارش خبرنگارآی هینا و به نقل از تابا، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان گفت: بیمه سلامت در اجرای طرح تحول سلامت نقش‌آفرینی بسیاری داشت که با توجه به برنامه‌های جدید و متنوع توانست گام‌های مهمی درکاهش مشکلات بیماران بردارد.

 وی با اشاره به اجرای چهار پروژه از سوی بیمه سلامت افزود: طرح‌های استحقاق‌سنجی، رفع هم‌پوشانی، نسخه الکترونیک و رسیدگی به پرونده‌های بستری به صورت الکترونیک برنامه‌های بدیع بیمه سلامت هستند، بدون شک عملیاتی کردن هر کدام از برنامه‌ها و سازگار کردن واحدهای طرف قرارداد جهت انجام این برنامه‌ها اقدام بزرگ و سختی است که به خوبی در حال اجرا است.

 شریعتی با اشاره به تعداد افراد تحت پوشش بیمه سلامت دراستان خوزستان تصریح کرد: بیش از 2 میلیون و 400 هزار نفر یعنی حدود 50 درصد از جمعیت خوزستان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که این جمعیت تحت پوشش نشان از سخت بودن عملیاتی کردن یک پروژه است و اجرای این پروژه‌ها درراستای ایجاد دولت الکترونیک است.

 استاندار خوزستان اظهارداشت: در کشورهای توسعه‌یافته، سازمان‌های بیمه‌گر نقش مهمی برای حمایت مردم در هزینه‌های درمانی ایفا می‌کنند، با پیشرفت علم و روش‌های نوین درمانی و تشخیصی، هزینه‌های درمان سنگین شده است و اگر سازمان‌های بیمه‌گر ازجمله بیمه سلامت فعالیت نکنند، امکان درمان برای مردم وجود ندارد یا درمان به قیمت از دست رفتن زندگی و توان معیشتی انجام می‌شود.

 شریعتی با بیان اینکه فعالیت‌های بیمه سلامت موجب تسهیل امور بیماران شده است افزود: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید نسبت به دولت‌های گذشته سهم سلامت بسیار بیشتر دیده شده است./22

برچسب ها: منتخب