امروز: 1399/03/17 | Saturday 6th of June 2020
نایب رییس مجلس:

باید خدمات رسانی در حوزه درمان هدفمند باشد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: باید سیستم درمان در مسیری پیش برود که خدمات از قبل مشخص شده و جهت دار باشند، نه این‌که هر شخص هر موقع خواست با در دست داشتن دفترچه، هزینه‌های اضافی به بدنه سلامت تحمیل کند، به عبارت دیگر باید خدمات رسانی در حوزه درمان هدفمند باشد.

به گزارش خبرنگار آی هینا از تبریز، مسعود پزشکیان درهمایش هفته بیمه سلامت که در تبریز برگزار شد، افزود: وظیفه اصلی بیمه‌ها، خدمت به افراد نیازمند و حاشیه نشین است. بیمه مهم‌ترین، اساسی‌ترین و اجتماعی‌ترین راه برای خدمت به مردم است.

 وی بیان کرد: سیستم سلامت باید به گونه‌ای عمل کند که عدالت به طور کامل اجرا شود. در ابتدا باید سعی کنیم کسی بیمار نشود و سپس در صورت ابتلا به بیماری، هنگامی که فرد وارد سیستم درمان می‌شود، شالوده زندگی او از هم پاشیده نشود.

 نایب رییس مجلس گفت: هدف پزشکان، پرستاران و در کل تمام کادر درمانی باید درمان درد مردم و به خصوص اقشار نیازمند و آسیب پذیر باشد. زیرا افراد دارای مقام و ثروت در صورت ابتلا به بیماری به راحتی می‌توانند مشکل خود را حل کنند. وظیفه اصلی، خدمت به کسی است که توان مالی ندارد.

 این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تصویب طرح بیمه روستایی و پزشکی خانواده یکی از اقدامات مهم در مجلس است. باید حق بیمه بر اساس حقوق افراد محاسبه شود تا افراد کم درآمد کمترین فشار را متحمل شوند و افراد دارای درآمد بالا بیشترین حق بیمه را پرداخت کنند. / ۱۱

برچسب ها: اسلاید, منتخب