امروز: 1399/05/14 | Tuesday 4th of August 2020
مدیرعامل اسبق سازمان بیمه سلامت در روز جهانی بیمه مطرح کرد:

لزوم گسترش خدمات پایه برای بیمه‌شدگان در شرایط فعلی کشور

مدیرعامل اسبق سازمان بیمه سلامت با تاکید بر اینکه بیمه ها باید به اصول و مبانی رفاه اجتماعی تسلط داشته باشند، گفت: در شرایط فعلی بیمه سلامت باید داروهای وارداتی، گران قیمت و سایر داروهای غیرضروری را از بسته خدمت حذف کرده و به جای آن خدمات پایه را برای بیمه‌شدگان گسترش دهد.

محمد رضا واعظ مهدوی که بمناسبت روز جهانی بیمه با آی هینا گفت‌وگو می کرد گفت: درشرایط فعلی که افزایش قیمت ارز و نرخ تورم منجر به کاهش خرید حقوق بگیران شده است طبیعتا پوشش‌های بیمه‌ای می تواند بسیار موثر باشد تا خانوارها را در برابر تنش های اجتماعی محافظت کند که تمام سازمان‌های بیمه‌گر باید به این رسالت و مسئولیت توجه داشته باشند.

 رييس انجمن علمي اقتصاد سلامت ايران ادامه داد: با بالا رفتن هزینه خدمات درمانی، بیمه‌ها باید سعی کنند که هزینه‌های خود را بهینه کرده و از هزینه‌های غیرضروری اجتناب کنند. در صورتی که بیمه نتواند پوشش مناسبی برای مردم ایجاد کند نقش و جایگاه خود را از دست خواهند داد. بیمه‌ها همواره باید دلسوز بیمه‌شدگان خود باشند و برای جبران کمبود منابع، مجلس و دولت باید با اختصاص بودجه مناسب موانع را کاهش دهند تا بیمه‌شدگان با مشکلی مواجه نشوند.

 واعظ مهدوی گفت: در شرایطی که دولت با مشکل مواجه است پوشش هزینه های بهداشتی و درمانی باید افزایش یابد چرا که مردم به دلیل کاهش قدرت خرید در معرض بیماری قرار گفته و در چنین شرایطی پوشش بیمه باید افزایش یابد.

 وی بیان کرد: دولت های توسعه یافته در شرایطی که با بحران موجه می‌شوند سعی می کنند خدمات اجتماعی را افزایش دهند. در دوران دفاع مقدس با وجود اینکه بیشترین فشار اقتصادی بر کشور بود ولی بر بهداشت، درمان و آموزش مردم خللی وارد نشد و حتی شبکه بهداشت در این دوران گسترش یافت که باید مسئولان فعلی از این تجربه همانند گذشته استفاده کنند تا مشکلی در ارائه خدمت به مردم ایجاد نشود.

 مدیرعامل اسبق سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در شرایط فعلی بیمه سلامت باید داروهای وارداتی، گران قیمت و سایر داروهای غیرضروری را از بسته خدمت حذف کرده و به جای آن خدمات پایه را برای بیمه‌شدگان گسترش دهد. بین 30 تا 40 درصد هزینه اضافه از سوی بیمه بابت پوشش داورهای وارداتی پرداخت می شود در حالی که بیمه‌ها باید به طور متمرکز به حمایت از تولید کنندگان داخل بپردازند. /33

 

برچسب ها: منتخب