امروز: 1399/05/14 | Tuesday 4th of August 2020
رییس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت درگفت وگو با آی هینا:

گسترش خدمات بیمه ای نیازمند کنترل هزینه ها/ لزوم مشارکت بیشتر مردم درپرداخت های بیمه ای

رییس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت گفت: برای کاهش مشکلات اقتصادی بیمه ها، باید هزینه ها کنترل شود و مردم نیز درپرداخت های بیمه ای مشارکت بیشتری کنند.

حسن امین لو در گفت وگو با خبرنگار آی هینا گفت: یکی از کاربردی ترین مسائل بیمه، حضور دربخش سلامت با توجه به نیازهای افراد از بدو تولد تا پایان عمر است، بدون شک تنها روشی که می تواند دغدغه های افراد را دررنج بیماری کاهش دهد؛ توجه به سیستم بیمه و کاهش مشکلات آن است.

 رییس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت، با تاکید بر پرداخت یارانه متقاطع افزود: افراد باید درزمان سلامتی با پرداخت درست حق بیمه و ایجاد سرمایه گذاری درزمان بیماری، بتوانند از خدمات سلامت استفاده کنند، ضمن اینکه افراد دارای تمکن مالی نیز با پرداخت حق بیمه منطقی به افراد نیازمند دراستفاده از خدمات بهداشتی و درمانی کمک می کنند؛ لذا هر فردی به میزان وسع خود باید درپرداخت حق بیمه مشارکت کند.

 وی تصریح کرد: نکته مهم دیگر این است که همه افراد باید از خدمات یکسانی استفاده کنند، سیستم بیمه با توجه به واقعیت های گفته شده می تواند عملکرد مناسبی داشته و نقاط ضعف را کاهش دهد، البته درتمامی کشورهای دنیا از الگوها و نظام های مختلفی درحوزه سلامت استفاده می شود؛ اما مسئله مهم مشارکت بیشتر مردم درپرداخت های بیمه ای است.

 امین لو تاکید کرد: از عمر سیستم بیمه ای درکشورما سال های بسیاری می گذرد و از زمان تصویب قانون بیمه همگانی خوشبختانه کشورمان درطرازقابل قبولی درافزایش پوشش بیمه ای افراد قرار دارد، اما درخصوص افزایش کیفیت خدمات و کاهش مشکلات اقتصادی بیمه باید اقدامات قابل قبولی انجام داد؛ لذا برای کاهش مشکلات بیمه ها باید مشارکت مردم درپرداخت ها افزایش داشته و هزینه را باید کنترل کرد./22

 

 

برچسب ها: منتخب