امروز: 1399/01/18 | Monday 6th of April 2020
مدیرهسته مرکزی گزینش سازمان بیمه سلامت ایران در گفت‌وگو با آی‌هینا:

به روز کردن شیوه های گزینش امری ضروری است

مدیرهسته مرکزی گزینش سازمان بیمه سلامت ایران به روز کرن شیوه های گزینش را امری ضروری دانست و گفت: علاوه بر شاخص‌های فعلی گزینش که بر اساس قانون گزینش کشور و آئین نامه و دستور العمل‌ها انجام می‌شود، لزوم کار روانشناسی و شخصیت شناسی افراد از طرف گزینش‌گران همراه با شایسته سالاری بیش از پیش احساس می‌شود.

محمود صداقت گويان در گفت‌وگو با آی‌هینا در خصوص اهمیت گزینش بیان کرد: گزینش بازو، چشم بیننده و گوش شنونده در پیدا کردن افراد کارآمد است و وظیفه اصلی آن پالایش نیروهای انسانی و زبده گزینی است.

 مدیرهسته مرکزی گزینش سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: اهمیت کار گزینش بسیار خطیر و پرمسئولیت است و در صورت هرگونه اهمالی ممکن است باعث تضییع حقوق افراد شود، از طرف دیگر باید به گونه ای عمل کرد که حق دستگاه و بالاتر از آن حق نظام تضییع نشود.

وی با اشاره به  سخنی از مقام معظم رهبری که از کار گزینش را به "صراط " تعبیر  فرمودند؛ گفت:  صراط همان راهی است که به غایت از مو باریک تر و از شمشیر تیز تر است که از طرفش هم بیفتی روبه با جهنم خواهی بود. امام صادق(ع) به نقل از رسول خدا فرمودند، خداوند تبارک و تعالی امر کرده است هر کس دوستی از دوستان مرا خوار کند، در کمین جنگ با من نشسته است. در حدیثی دیگر امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است  و ریختن آبروی مومن گناهش بیشتر از تخریب خانه خدا است و همه و همه اینها بیانگر ضرورت مراقبت از قضاوت ها است./33

./33

برچسب ها: منتخب