امروز: 1399/01/18 | Monday 6th of April 2020
رئیس هیئت مدیره منتخب کانون های بازنشستگان استان تهران در گفت‌وگو با آی‌هینا:

تجمیع آزمایشی بیمه تکمیلی و پایه در جهت آسایش و رفاه بازنشستگان است

رئیس هیئت مدیره منتخب کانون های بازنشستگان استان تهران با اشاره به اینکه تجمیع بیمه تکمیلی و پایه درخواست این کانون بوده است، گفت: ما به شدت از این طرح استقبال می کنیم و امیدواریم که سازمان بیمه سلامت بتواند این فضای یکدست و هماهنگ را که باعث آسایش و رفاه بازنشستگان می‌شود را هر چه سریع تر ایجاد کند.

فرامرز میرزاخانی مقدم در گفت‌وگو با آی‌هینا در واکنش به موارد مطرح شده از سوی برخی بازنشستگان در مورد طرح آزمایشی تجمیع بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ و بیمه پایه سلامت بیان کرد: این موضوع پیشنهاد کانون بازنشستگان بوده است به طوری که در جلسه‌ای که حدود 3 ماه پیش با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران برگزار شد درخواست کردیم که بیمه پایه و تکمیلی بازنشستگان را تجمیع کنند.

رئیس هیئت مدیره منتخب کانون های بازنشستگان استان تهران با اشاره به اینکه تجمیع بیمه پایه و تکمیلی در جهت آسایش و رفاه بازنشستگان به بیمه سلامت پیشنهاد شد، افزود: این موضوع علاوه بر کاهش رفت و آمد بازنشستگان، باعث بررسی سریع تبادل اسناد و پرداختی‌ها نیز می‌شود که تمام کانون‌های بازنشستگان استان‌ها نیز این درخواست را داشتند و تنها مختص به تهران نیست.

وی ادامه داد: از آنجایی که بیمه پایه و تکمیلی بازنشستگان توسط شرکت بیمه آتیه سازان حافظ انجام می‌شود، قصد داریم بیمه اکمل این گروه نیز توسط این شرکت انجام شود که مقدمات آن در حال انجام است. همچنین بیمه دندانپزشکی بازنشستگان نیز طی قراردادی توسط این شرکت انجام شده و در مراحل نهایی قرار دارد.  

میرزاخانی تاکید کرد: تمامی این اقدامات باعث می‌شود که بازنشستگان در مراجعه به مراکز درمانی صفر تا صد خدمات را بدون هیچ مشکلی دریافت کنند و از مراجعه غیرضروری به مراکز درمانی دیگر جلوگیری و در وقت آنان نیز صرفه‌ جویی می‌شود.

رئیس هیئت مدیره منتخب کانون‌های بازنشستگان استان تهران گفت: استان تهران نزدیک به 300 هزار بازنشسته دارد که یکی از بخش‌های مهم بازنشستگان در کل کشور محسوب می‌شود. ما به طور مکرر با روسا و اعضای کانون‌ها در ارتباط هستیم و امیدواریم که این موضوع به زودی از سوی سازمان بیمه سلامت ایران نهایی و ابلاغ شود./33

برچسب ها: منتخب