امروز: 1399/01/18 | Monday 6th of April 2020
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت در گفت‌وگو با آی هینا:

بیمه‌ها به سمت پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر بروند

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: بیمه‌ها نقش بسیار مهمی در زمینه کنترل و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر دارند و بهتر است به سمت هزینه کردن در راستای غربالگری و پیشگیری از ابتلای بیمه شدگان به بیماری‌های غیرواگیر بروند.

افشین استوار در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا درباره نقش بیمه‌ها در مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر افزود: در حال حاضر بیمه‌ها هزینه‌ای برای غربالگری پرداخت نمی‌کنند و به طور مثال اگر کسی بخواهد در ۳۰ سالگی بررسی کند که به قند خون مبتلا هست یا خیر، هزینه این غربالگری پرداخت نمی‌شود و از آن طرف، اگر کسی در ۴۰ سالگی به این بیماری مبتلا شود، هزینه درمان او پرداخت می‌شود.

 وی ادامه داد: این در حالی است که اگر آن فرد در ۳۰ سالگی فهمیده بود که در آستانه ابتلا به دیابت قرار دارد، می‌توانست با کنترل تغذیه و تغییر سبک زندگی خود، از ابتلا به دیابت جلوگیری کند تا در سال‌های بعد، هزینه زیادی برای بیمه‌های درمانی نداشته باشد.

 مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت بیان کرد: اگر بیمه‌ها در زمینه پیشگیری از ابتلای بیمه شدگان به بیماری‌های غیرواگیر مشارکت داشته باشند، تا حد زیادی باعث کاهش هزینه‌ها و مدیریت منابع آنها می‌شود. / ۱۱

برچسب ها: منتخب