امروز: 1399/01/18 | Monday 6th of April 2020
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت:

دفترچه بیمه جزء اوراق بهادار است/ عواقب استفاده از دفترچه دیگران

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت با تاکید بر اوراق بهادار بودن دفترچه بیمه از بیمه شدگان خواست جهت پیشگیری از عواقب هرگونه سوء استفاده دفترچه بیمه خود را دراختیار افراد دیگر قرار ندهند.

محمد هاشمی در گفت وگو با خبرنگار آی هینا گفت : سازمان بیمه سلامت ایران یک سازمان حمایتی است که درزمینه درمان جهت حمایت از بیمه شدگان دفترچه بیمه سلامت را دراختیار افراد تحت پوشش خود قرار داده است.

وی افزود: دفترچه بیمه افراد، جزء اوراق بهادار بوده و دارای بار مسئولیت حقوقی مانند دسته چک است، لذا بیمه شدگان باید درحفظ و نگهداری آن دقت لازم را داشته و دفترچه را جهت جلوگیری از سوء استفاده در اختیار دیگران قرار ندهند ؛ بی تردید عواقب هرگونه سوء استفاده گریبان صاحب دفترچه بیمه را خواهد گرفت.

هاشمی تاکید کرد: هردفترچه بیمه دارای 3 برگ است که برگ اول سبز رنگ و مخصوص داروخانه یا انواع مراکز تشخیصی مانند آزمایشگاه و سونوگرافی است، همچنین برگ آبی رنگ برای پزشک بوده و وی مجاز به جداسازی این برگ از دفترچه است و برگ قرمز رنگ نیز مخصوص بیمار است.

 

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت اظهارداشت: بیمه شدگان باید به این نکته توجه کنند که درهرنوبت ویزیت، فقط یک برگ آبی رنگ  توسط پزشک جدا می شود، حتی اگر پزشک چندین خدمت را به بیمار ارایه دهد.\22

برچسب ها: منتخب