امروز: 1399/04/15 | Sunday 5th of July 2020
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:

اصل شفافیت در اطلاع رسانی رعایت شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: اطلاع رسانی درست و به موقع از وظایف مهم روابط عمومی دستگاه‌هاست و اصل شفافیت در اطلاع رسانی باید رعایت شود.

ناصر خوش خبر در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا در بیرجند افزود: اطلاع رسانی درست و به موقع درباره اقدامات و عملکرد دستگاه‌های اجرایی یکی از مهمترین ابزاراعتمادسازی عمومی محسوب شده و عملکرد هر دستگاه، برون داد تلاش دولت و نظام است.

خوش خبر به نقش کلیدی روابط عمومی در ایجاد ارتباط سالم بین سازمان و مردم تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی با توجه به رسالت و وظیفه‌ای که به عهده دارند، اقدامات و برنامه‌هایی را برای رفع مشکلات مردم انجام می‌دهند که انعکاس و اطلاع رسانی این عملکرد به جامعه هدف و مردم بر عهده روابط عمومی ها است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: روابط عمومی در کنار وظیفه مهم اطلاع رسانی که دارد، باید مسائل و مشکلات مردم را نیز در جهت رفع نارضایتی‌ها پیگیری کند.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی به دنبال شفافیت است و واقعیت‌ها را منعکس می‌کند اظهار کرد: کار روابط عمومی توصیف نیست بلکه باید اهل تحلیل باشند تا بتواند در انتقال عملکرد دستگاه، رضایت مردم را جلب کند.

رییس شورای اطلاع رسانی استان خراسان جنوبی ادامه داد: روابط عمومی ها باید برای رفع نیازهای مخاطبان و نواقص موجود، با استفاده از اطلاعات دقیق سازمانی، محتواهایی تولید کند که جایگاه سازمان را به درستی به نمایش بگذارد و در جامعه اثربخش باشد.

خوش خبر، تقویت روابط عمومی‌ها را از مهمترین وظایف مدیران دستگاه‌های اجرایی عنوان کرد و گفت: از آن جا که روابط عمومی ها، پرچمداران دفاع از سازمان هستند، در ساختار سازمانی نیز باید جایگاه ویژه‌ای داشته باشند.

معاون استاندار خراسان جنوبی ضمن اشاره به اینکه مدیران باید در بحث تخصیص اعتبارات، روابط عمومی را ویژه ببینند، به حضور روابط عمومی ها در شوراهای مشورتی و تصمیم‌گیر سازمان تاکید کرد و افزود: روابط عمومی بدون بستر و پشتوانه نمی‌تواند از دستگاه دفاع کند.

خوش خبر بیان کرد: روابط عمومی، ظرفیت بسیار مهمی در هر سازمان است که در صورت همراهی مدیران، بالنده‌تر می‌شود. روابط عمومی‌ها اصل شفافیت در اطلاع رسانی و انتقال اطلاعات به موقع در ارتباط با رسانه‌ها را نباید نادیده بگیرند.

برچسب ها: منتخب