امروز: 1399/05/14 | Tuesday 4th of August 2020
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:

بیمه کرونایی‌ها روی تخت بیمارستان یکی از اقدامات مهم بیمه سلامت بود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از اقدامات مهم بیمه سلامت بیمه کردن بیماران کرونایی روی تخت بیمارستان بود که منجر به درمان به موقع این بیماران و جلوگیری از شیوع بیماری شد.

محمد مهدی بانشی در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا در یاسوج افزود: در هر جامعه حفظ سلامت مردم یکی از اهداف بزرگ دولت بوده و مردم نیز سلامت را یکی از نعمت‌های بزرگ می‌دانند. برای رسیدن به سلامت جامعه همه باید تلاش کنند.

 وی ادامه داد: بیمه درمانی نیز در هر کشور یکی از ارکان مهم سلامت است و هرچه بیمه‌ها توانمندتر باشند می‌توانند گام‌های بزرگتری در تامین سلامت مردم و همچنین امنیت اجتماعی آنها بردارند. بیمه سلامت با گستردگی و پوشش بالا و همچنین هزینه کم برای بیمه شدگان و به خصوص روستاییان و عشایر یکی از بازوهای مهم تامین سلامت در کشور است.

 معاون دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در کنترل بیماری کووید 19 یکی از اقدامات بسیار موثر شناسایی درمان و قرنطینه مبتلایان است. گاهی ترس از پرداخت هزینه‌ها می‌تواند مانع مراجعه مبتلایان به مراکز بهداشتی و درمانی شود و این امر می‌تواند باعث خطرات جانی برای مبتلایان و شیوع بیشتر بیماری شود. کمک بیمه سلامت به افراد نیازمند این مانع را رفع کرده که نتیجه آن کاهش مرگ و میر در مبتلایان و کاهش سرایت بیماری به اطرافیان فرد مبتلا بوده است.

 وی درباره همکاری بیمه سلامت با دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در سال 98 همکاری‌های خوبی انجام شد. این همکاری باعث شد که پرداخت به تیم سلامت در استان بهبود یافته و حتی با وجود مشکل شیوع بیماری کووید 19 بتوانیم با ایجاد انگیزه و رغبت بیشتری تیم پزشکی خانواده در ارائه خدمات سلامت موفق‌تر عمل کنیم.

 بانشی گفت: الکترونیکی شدن خدمات نیز یکی از اقدامات شایسته سازمان‌ها محسوب می‌شود که بیمه سلامت نیز در این راستا گام‌های مهمی برداشته است. الکترونیکی شدن علاوه بر شفافیت می‌تواند به حفظ محیط زیست، کاهش تردد و کاهش ترافیک در شهرها و همچنین افزایش امنیت روانی خدمت گیرندگان و کارکنان نظام سلامت شده و همچنین در شرایط اپیدمی‌هایی مثل کووید 19 به حفظ سلامت افراد کمک کند.

برچسب ها: منتخب