امروز: 1399/05/14 | Tuesday 4th of August 2020
فرماندار شهرستان بویراحمد:

ممانعت از تقاضای القایی از مزایای طرح نسخه نویسی الکترونیکی است

فرماندار شهرستان بویراحمد ممانعت از تقاضای القایی را از مزایای طرح نسخه نویسی الکترونیکی دانست که صرفه جویی قابل توجهی درمنابع سازمان بیمه سلامت ایران در پی خواهد داشت. 

دکتر شاهرخ کناری در گفت‌وگو با آی هینا با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت همیشه به عنوان مهمترین عوامل اجرایی دولت تدبیر و امید در پی مرتفع کردن مشکلات از هیچ تلاشی دریغ نکرده است، بیان کرد: از جمله اقدامات تأثیر گزار بر این سازمان، اجرایی کردن طرح نسخه نویسی الکترونیکی است که با اجرای این طرح در مرحله اول از حجم بزرگ اسراف کاغذ جلوگیری می­شود. از دیگر مزایای اجرای این طرح این است که در مدت زمان کمتری خدمات بیشتری می‌توان به مردم و بیمه شدگان ارائه کرد.

فرماندار شهرستان بویراحمد افزود: مسلما هر دولتی که زیرساخت‌های الکترونیک را در سیستم های اداری خود پیاده ‌سازی کند در همه امور به ویژه برقراری نظم و عدالت اجتماعی پیشرو خواهد بود که محقق کردن این مهم تأثیر زیادی بر زندگی مردم خواهد داشت. 

وی ادامه داد: با تلاش‌ بی دریغ مدیریت و مجموعه اداره کل بیمه سلامت استان طرح نسخه نویسی الکترونیکی حتی در دورترین نقاط استان ، شهرستانها و روستاها انجام می­شود که شایسته تقدیر است. از مزایای اجرای این طرح کاهش تدریجی کاربرد دفترچه های درمانی است که در آینده ای نزدیک به حذف کامل دفترچه درمانی دست خواهیم یافت.

کناری گفت: همچنین ارتقاء کمی و کیفی ارائه خدمت به بیمه شدگان، کارآیی بیشترعملکرد پزشکان و ارائه دهندگان خدمات و مدیریت صحیح منابع توسط سازمان بیمه گر، ساماندهی تقاضا  و ممانعت از تقاضای القایی از دیگر مزایای طرح نسخه نویسی الکترونیکی است که صرفه جویی قابل توجهی درمنابع سازمان بیمه سلامت ایران در پی خواهد داشت. 

وی بیان کرد: سازمان بیمه سلامت تمام تلاش خود را در حمایت از فعالان عرصه سلامت به کار بسته تا با پرداخت به موقع مطالبات و ارائه خدمات درمانی و بیمه ای مطلوب موجبات رضایت مؤسسات ، مراکز و همچنین بیمه شدگان را فراهم آورد. 

برچسب ها: منتخب