امروز: 1399/07/09 | Wednesday 30th of September 2020
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندارهمدان: :

باید فرهنگ‌سازی خوبی در شناخت مزیت‌های نسخه نویسی الکترونیک صورت گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و  اجتماعی استاندار همدان با اشاره به اینکه نسخه‌نویسی الکترونیک یکی از اولویت‌های بیمه سلامت است، افزود: خوشبختانه در بیمه سلامت و بیمه روستایی و عشایری جزو استان‌های موفق کشور بوده‌ایم.

 

 مصطفی آزادبخت در گفت‌وگو با آی‌هینا با اشاره به اینکه یکی از نقاط مثبت دولت گسترش بیمه‌های اجتماعی شهری و روستایی بوده است، بیان کرد: بیمه‌ سلامت یکی از بیمه‌هایی بود که در این راستا عملکرد خوبی داشته است.

وی نسخه‌نویسی الکترونیک از سوی بیمه سلامت را مهم دانست و گفت: این اقدام باید زودتر اجرایی شود چرا که مزیت‌های بسیار زیادی را به دنبال دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان افزود: البته هرگاه می‌خواهیم از سنت به سمت مدرنیته حرکت کنیم چون هنوز فرهنگ‌سازی کامل نشده ممکن است مقاومت‌هایی باشد اما قطعا الکترونیکی شدن نسخه‌ها اقدامی مهم و ضروری است.

وی با تاکید به کسب علم روز از طریق اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک خاطرنشان کرد: امروز ایران درحال پیشرفت است و نسخه‌نویسی الکترونیک می‌تواند این راه را هموارتر کند.

آزادبخت با بیان اینکه دست‌اندرکاران بیمه سلامت باید بسترهای لازم در نسخه‌نویسی الکترونیک را فراهم کنند تا این مهم اجرایی شود، گفت: باید همه از این تکنولوژی بهره‌مند شده و نباید برخی از آن محروم شوند.

وی با تاکید به نهادینه کردن نسخه‌نویسی الکترونیک تصریح کرد: این طرح باعث تسهیل در خدمت‌رسانی خواهد شد، مردم بدانند که نسخه‌نویسی الکترونیک از روند کاغذی بسیار بهتر و فراتر است.

معاون سیاسی، امنیتی و  اجتماعی استاندار همدان با بیان اینکه باید فرهنگ‌سازی خوبی در شناخت مزیت‌های نسخه نویسی الکترونیک صورت گیرد گفت: نسخه‌نویسی الکترونیک گامی در راستای استقرار دولت الکترونیک است.

آزادبخت با اشاره به اینکه قطعا استفاده از تکنولوژی روز پیامدهای مثبتی را خواهد داشت، عنوان کرد : شاید ذهنیت این باشد که روش کاغذی راحتر است اما اینطور نیست و نسخه‌نویسی الکترونیک باعث ارائه خدمات بهتر و صرفه‌جویی در وقت خواهد شد. همچنین استفاده از این تکنولوژی در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا نیز اقدامی ارزشمند است .

 وی خاطرنشان کرد: بیشترین بیمه‌شدگان استان زیر پوشش بیمه سلامت هستند و این از دو جنبه حائز اهمیت است یکی اینکه مسئولان بیمه سلامت بسیار خوب عمل کرده و بستر لازم را فراهم کرده‌اند و دوم اینکه مردم همکاری خوبی داشته‌اند.

برچسب ها: منتخب