امروز: 1399/08/06 | Tuesday 27th of October 2020
معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان مراوه تپه استان گلستان عنوان کرد:

۹۵ درصد جمعیت مراوه تپه تحت پوشش بیمه سلامت قراردارند

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان مراوه تپه استان گلستان گفت: با وجود کمبود نیروی انسانی در بیمه سلامت شهرستان مراوه تپه، 95 درصد جمعیت این شهرستان  تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند و به عنوان نماینده دولت از این عملکرد رضایت داریم.

خدایار سیفی در گفت و گو با خبرنگار آی هینا  گفت: هماهنگی های لازم برای اجرای طرح مشوق های بیمه ای جهت خدمات پیشگیرانه و مراقبت های ارتقای سلامت در شهرستان مراوه تپه انجام شده است و تصور می کنیم که مردم استقبال خوبی از این طرح داشته باشند.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان مراوه تپه ادامه داد: از نزدیک نیز خدمات دفترچه الکترونیک و نسخه نویسی را بررسی کرده و در خصوص مزیت های آن با حضور رئیس بیمه سلامت شهرستان در بخش های مختلف صحبت کردیم و ضمن نشست و هم اندیشی با ائمه جمعه اهل سنت این شهرستان از ایشان تقاضا کرده تا در نماز جمعه این مزیت ها را بیان کنند.

وی گفت: خوشبختانه نماینده مجلس شورای اسلامی در شرق استان نیز عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس است و در مسیر سلامت مردم در این منطقه گام های خوبی برداشته است و دغدغه های سلامت مردم را در مراوه تپه به صورت ملی و استانی پیگیری می کند.

سیفی بیان کرد: یک بیمارستان 64 تختخوابی در شهرستان مراوه تپه در حال راه اندازی است که در صورت بهره برداری از این بیمارستان شرایط نظام بهداشت و درمان در این شهرستان بهبود پیدا می کند، در حال حاضر گاهی بیماران ما باید مسافت هایی بیش از 100 کیلومتری را برای دسترسی به بیمارستان در شهرستان های همجوار طی کنند و گاهی جان مادران باردار و بیماران پرخطر در هفت روستای مرزی این شهرستان که از مسیر دسترسی خوبی برخوردار نیست به خطر می افتد.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان مراوه تپه افزود: با راه اندازی این بیمارستان در شهرستان مراوه تپه مشکلات مردم در حوزه سلامت کمتر می شود و در حال برنامه ریزی برای جذب کادر درمانی و پزشکی در شهرستان مراوه تپه جهت فعالیت ها در این مرکز درمانی هستیم.

برچسب ها: منتخب