امروز: 1399/09/15 | Saturday 5th of December 2020
دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت هفته بیمه سلامت بیان کرد:

برگزاری هفته ملی بیمه سلامت با هدف آشنایی بیشتر با خدمات/ بیش از141 میلیون بار مراجعه سالانه به 45 هزارارائه دهنده خدمات سلامت

دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت هفته بیمه سلامت گفت: سوم آبان، سالروز تصویب قانون بیمه همگانی است که به همین مناسبت از 3 تا9آبان با عنوان هفته بیمه سلامت نام‌گذاری شده و برنامه‌هایی جهت آشنایی و شناخت بیشتر گیرندگان و ارائه دهندگان خدمات سلامت با فعالیت‌های سازمان بیمه سلامت در نظر گرفته شده و اجرایی می‌شود.

 محمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا با اشاره به سالروز تصویب قانون بیمه همگانی گفت: برنامه‌های هفته بیمه سلامت در راستای آشنایی بیشتر مردم، بیمه شدگان و ارائه دهندگان خدمات سلامت با خدمات ارائه شده توسط سازمان بیمه سلامت از 3  تا 9آبان در رسانه‌های مختلف کشور اطلاع رسانی می‌شود.
 مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت افزود: در حال حاضر بیش از  40 میلیون نفر از مردم توسط سازمان بیمه سلامت تحت پوشش بیمه خدمات درمانی قرار دارند که در سال گذشته 141میلیون بار به 45 هزار ارائه دهنده خدمات سلامت در سراسر کشور مراجعه کرده اند.
  دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت هفته بیمه سلامت با اشاره به شیوع بیماری منحوس کرونا گفت:  در وضعیت فعلی کشور در مواجهه با ویروس کرونا سازمان بیمه سلامت نقش بسیار حیاتی را در ارایه خدمات به بیماران کرونایی برعهده داشته و دارد لذا پرداخت هزینه تمام پروتکل های درمانی مصوب وزارت بهداشت را بطور کامل اجرایی می کند به این شکل که 90درصد هزینه ها برای بیماران بستری و 70 درصد برای بیماران سرپایی پرداخت می گردد به همین منظور روز یکشنبه چهارم آبان "بیمه سلامت، کرونا و حمایت بیمه ای" نامیده شده است.
هاشمی دیگرعناوین هفته بیمه سلامت، مورخ شنبه سوم آبان بیمه سلامت، پوشش بیمه همگانی و حفاظت مالی از بیمه شدگان، دوشنبه پنجم آبان "بیمه سلامت، سازمان الکترونیک و هوشمندسازی"، سه شنبه ششم آبان "بیمه سلامت، پزشکی خانواده  و نظام ارجاع"،چهارشنبه هفتم آبان "بیمه سلامت، پیشگیری، فرهنگ سازی و آموزش"،پنج شنبه هشتم آبان "بیمه سلامت، تجمیع منابع و خرید راهبردی"، جمعه نهم آبان "بیمه سلامت، مشارکت های اجتماعی و تکریم شرکای کاری" را برشمرد.
وی افزود: برنامه‌هایی نیز دراستان‌ها در نظر گرفته شده که توسط اداره‌های کل استانی بیمه سلامت و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می‌شود.
 مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: به علت اهمیت موضوع بیمه سلامت برای اقشار محروم جامعه، طی این هفته مباحث مرتبط با بیمه همگانی سلامت از طریق رسانه‌های گوناگون تصویری، صوتی و مکتوب تهیه و منتشر می‌شود.

برچسب ها: منتخب