امروز: 1399/09/11 | Tuesday 1st of December 2020
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران:

به دنبال دریافت اعتبارات تخصیصی هستیم / پرداخت بموقع مطالبات دغدغه همیشگی ماست

معاون برنامه ریزی،مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی و  همیشگی  ما پرداخت بموقع مطالبات ارائه دهندگان خدمات است گفت: با تلاش های انجام شده توانستیم بخش عمده ای از مطالبات مراکز طرف قرارداد را پرداخت کنیم و اگر دولت در پرداخت سهم سازمان بهتر عمل کند  عملکرد ما در پرداخت مطالبات  مطلوب تر از قبل  می شود.

شاهرخ رامزی در گفت‌وگو با آی‌هینا با اشاره به عدم تعادل بین منابع و مصارف آنرا یکی از چالش‌های جدی در نظام بیمه‌‌ای و بصورت حادتر در بیمه‌‌های اجتماعی کشور دانست و اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان بزرگترین سازمان بیمه گر دولتی با تدابیر انجام داده در سال‌های اخیر توانسته است هزینه ها را 8 درصد کاهش دهد و زیان انباشته را  نیز به کاهش 50 درصدی برساند.

وی ادامه داد: این اقدامات علی‌رغم مسائل مبتلا به سالهای اخیر کشور اعم از تورم، تحریم  و دیگر چالشهای موجود رخ داده است.

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران به پرداختهای منظم  شده و کاهش بدهی‌ها از ۱۳ به ۳.۵ ماه نیز گریزی زد و افزود: اساس مشکلات اعتباری بیمه سلامت، عدم پرداخت  سهم 7 درصدی قانونی دولت به سازمان بیمه سلامت است که اگر انجام شود سطح بدهی ما به مراتب کاهش خواهد یافت.

رامزی بیان کرد:  علی رغم  تخصیص اعتبار  ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی به سازمان در سال جاری،  در۶ماهه اول سال  تنها حدود ۳هزار میلیارد تومان دریافت کرده ایم و مابقی آن هنوز به سازمان پرداخت نشده است.

برچسب ها: منتخب